Уникална "Марица" потопи френския шампион "Кан": Пловдив е в еуфория!

Здравко Димитров и Любо Ганев подкрепяха сърцато пловдивските волейболистки. Снимка: Руслан Йорданов
Пловдивската публика изпадна в еуфория. Снимка: Руслан Йорданов
Мигът на триумфа. Снимка: Руслан Йорданов
Шампионска снимка за спомен: Руслан Йорданов
Французойките се оказаха корав противник. Снимка: Руслан Йорданов

Приказката за волейболната "Марица" в Шампионската лига продължава! Чудото се случи тази вечер!
Шампионките на България поставиха на колене френския гранд РК "Кан", като ги обърнаха с 3:1 в препълнената зала "Колодрума" в Пловдив.
Маричанки играха като фурии и взеха мача срещу лидерките в групата с 17:25, 25:18, 25:12 и 25:21 в отделните геймове.
Четвъртият гейм бе равностоен, с лек превес на българските, които показаха разнообразие в атака.
След 13:14 за гостенките, последва силна серия от 6 поредни точки за "Марица". Христина Вучкова взриви трибуните с 3 поредни аса и отказа "Кан" с победното 25:21

Новите попълнения Христина Вучкова и Емилия Димитрова отбелязаха най-много точки за нашите. Двете националки станаха най-резултатни с по 15 точки. Христина се отчете още с 5 аса, 2 блокади и 80% успеваемост в атака, а Емилия с ас и 3 блокади.
Алекс Миланова добави 14 за нашата победа.
Топреализатор на мача стана сенегалката Фату Диук със 17 точки за френския тим, следвана от съотборничката си - италианката Аманда Конео, с 16 т.

Еуфорията в Пловдив е пълна. Феновете продължават да ликуват!
Част от тях вече окупираха близките кръчми, за да полеят големия успех.
С тази си победа момичетата на старши треньора Иван Петков запазиха реални шансове за класиране на 1/4-финалите - нещо, което не е постигал друг български отбор.
"Марица" излезе на второто място в групата със 7 точки, на 2 след лидера "Кан".
"Динамо" (Москва) е с 6 точки, а другия руски тим - "Уралочка", има 5. Двата руски отбора играят утре един срещу друг.
На 18 февруари, в последния кръг маричанки, посрещат отново в "Колодрума" традиционно силния "Уралочка", а "Динамо" (Москва) е домакин на РК "Кан".

"Марица": Лора Китипова 9, Емилия Димитрова 15, Кремена Каменова 11, Александра Миланова 14, Христина Вучкова 15, Дженифър Крос 12 - Жана Тодорова-либеро (Славена Никова-либеро, Мирела Шахпазова)

РК "Кан": Ноеми Синьориле, Фату Диук 17, Надя Кодола 15, Аманда Конео 16, Мира Тодорова 10, Клоуи Майър 3 - Вероника Луна Карочи-либеро (Ашли Евънс 1, Айсиен Кастийоо)

Вижте какво улови обективът на фоторепортера на "24 часа" Руслан Йорданов.

Други от Спорт

Стефан Стоянов ще води "Ботев"(Пд) до края на сезона

Стефан Стоянов ще води "Ботев" (Пловдив) в оставащите три мача от първенството на Еfbet лига, съобщиха от клуба.  Днес  той направи първа тренировка начело на "канарчетата"

"Ботев" (Пд) играе 2 мача с гръцкия "Арис" в памет на Тоско Бозаджийски

"Ботев" (Пловдив) уреди 2 приятелски срещи с гръцкия гранд "Арис" (Солун). Двата "жълто-черни" отбора ще играят в памет на Тоско Бозаджийски. Големият привърженик на "канарчетата" загина

"Ботев" (Пд) загуби с 1:2 от "Арда" за "сбогом" с Бруно Балтазар

"Арда" победи с 2:1 "Ботев" (Пд) в Кърджали среща от 33-ия кръг на Първа лига. Домакините успяха да обърнат резултата, след като преди почивката изоставаха в резултата

Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна на квалификациите от турнира "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на Франция по тенис за мъже и жени „Ролан Гарос". Пловдивчанинът отстъпи с 3:6

Бойко Борисов стана шампион по футбол при ветераните, тигрите биха с 5:3 "Ботев" (Снимки)

Воденият от Бойко Борисов тим на "Витоша" (Бистрица) стана шампион на България по футбол при ветераните. Във финалния двубой, игран пред над 1000 зрители на новоизградения стадион в Пловдив