Ад към Маказа със закъсали коли в преспите, не карайте без вериги

05.02.2020 17:59 Ненко Станев
Навявания създават проблеми за шофьорите по пътя към Маказа. Снимка: Авторът

Има катастрофи между Джебел и Кирково, 7 села останаха без ток в Кърджалийско

Големи навявания има по пътя към Маказа, а колите без вериги буквално "танцуват" и се озовават в канавките. Снежната покривка създаде проблеми по международния път за Гърция. Няколко катастрофи са станали в отсечката между спирка Джебел и Кирково. Доста сняг има натрупан и на ГКПП "Маказа", където закъсаха няколко гръцки автомобила с летни гуми.
Сняг вали и на територията на Северна Гърция. По пътя от Комотини до граничния пункт се допускат само автомобили с вериги. В гръцката община Ариана заради снега до края на седмицата са отменени занятията.
"В Комотини нямаме сняг, но нагоре към границата е тежко", каза пред "24 часа" Мария Хаджи, която живее в гръцкия град.
И в област Кърджали мокрият сняг създаде проблеми. В 7 населени места електрозахранването е прекъснато. Ток няма в Габрово, Комунига, Миладиново, Падина, Ленище, Ябълковец и Слънчоглед. Снегорини почистват основните трасета от републиканската пътна мрежа, а работата им беше проверена от областния управител Никола Чанев.
Най-голям брой автомобили са закъсали в участъка на пункта при разклона за село Чилик, сред тях камион и автовоз. В момчилградското село Горско Дюлево екип на пожарната е изтеглил аварирала линейка, в с. Бенковски, община Кирково, на платното е заседнал ТИР, а в Ардино е регистрирано ПТП с три автомобила.
Най-висока е снежната покривка по високите места в Чернооченско - 32 сантиметра. Около 20 см е дълбочината на снега в района на прохода Даладжъ.
Не е почистен републиканският път Момчилград - Равен - Нановица - Гургулица - Зорница, оплакаха се местни жители. Според тях снегопочистващата фирма не е изпратила машини в района.

Други от Регион

Осемте F-16 вече са тук, първите бойни машини “Страйкър” – след месец (Обзор, снимки)

6 от новите самолети са едноместни, а другите два - учебно-бойни Първите 8 самолета F-16 Block 70 бяха официално представени, а в началото на следващата година се очаква доставката на първите бойни

Огнище на син език във ферма с 240 овце край Смолян, мислят какво да правят

20 процента от животните имали клинични данни за развиване на заболяването Огнище на син език е установено в животновъден обект край Смолян, съобщиха от Областната администрация

Военният министър: Първите бойни машини "Страйкър" пристигат в началото на 2026-а (Снимки)

Имате чудесни самолети F-16, използвайте ги с разум и сърце, подготвени и вдъхновени, обърна се Атанас Запрянов към летците в Граф Игнатиево Доставката на първите бойни машини "Страйкър" за

Половината кабинет в оставка приема парада с 8-те изтребителя F-16 в Граф Игнатиево (Снимки)

Заобичайте тези изтребители като любима жена и никога да не ви се налага да ги ползвате за въздушен бой, обърна се Томислав Дончев към пилотите С грандиозна церемония в авиобаза Граф Игнатиево

Взеха лиценза на Дома за стари хора в Калековец, хората били натясно, нямало и медицинска сестра

При проверка било открито заключено помещение с двама души вътре    Агенцията за качеството на социалните услуги отне лиценза на Дома за стари хора "Свети Димитър 2017" в близкото до Пловдив село

>