Изправят на съд майка и син, източили картата на болна жена във Велико Търново

04.02.2020 13:02 Дима Максимова

Окръжната прокуратура във Велико Търново внесе в съда обвинителен акт срещу пенсионерка и нейния син, теглили пари от чужда дебитна карта, без знанието на собственика, предадоха от пресцентъра на Апелативната прокуратура.

Обвинението срещу Д.Б е за това, че на 31.03.2019 г. в гр. Велико Търново, при условията на продължавано престъпление, използвала платежен инструмент – банкова карта, без съгласието на титуляря, като извършила проверка на баланс по сметка и изтеглила сумата от 400 лева. Обвинението срещу синът й е за това, че на същата  дата, в гр.Полски Тръмбеш, при условията на продължавано престъпление, използвал същата банкова карта, като изтеглил на два пъти общ 380 лева. Престъпление по чл. 249, ал 1, вр. чл. 26 от НК.

Обвиняемата и пострадалата били настанени за лечение в една стая, в болнично отделение. Привечер на 30 март м.г. двете жени излезли извън района на болницата и отишли до магазин, за да си купят нещо за вечеря. По време на пазаруването от портмонето на пострадалата изпаднала дебитната й карта. Обвиняемата забелязала това, навела се, взела картата и я прибрала в джоба си. Когато  останала сама в болничната стая пенсионерката решила да потърси ПИН кода за взетата банкова карта. Отворила болничното шкафче на пострадалата и видяла в него портмонето, в което намерила написан на листче ПИН код. На следващия ден обвиняемата станала много рано и отишла да си вземе кафе. На банкомат проверила колко пари има по чуждата карта и изтеглила 400 лева. Същата сутрин позвънила на сина си и му поръчала да дойде до болницата и да й донесе пижама. При посещението, дала на сина си дебитната карта заедно с ПИН кода. Казала му, че я е намерила и е изтеглила 400 лева, а той да изтегли останалите пари. Прибирайки се към дома си, обвиняемият спрял в град Полски Тръмбеш и на два пъти изтеглил  останалите 380 лева, след което изхвърлил дебитната карта. В следващите дни покрил свои заеми във фирми за бързи кредити.

Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда.

Други от От страната и света

Ваня Григорова: Ходът на Румен Радев е много добре изчислен

„След като бяха проведени протестите и правителството падна беше ясно, че той излиза", коментира в предаването по bTV „Лице в лице" оставката на президента Румен Радев общинскaта съветничка и лидер

Евелина Славкова, "Тренд": След решението на КС ще има надграждане от чутото от Радев

След като Конституционния съд излезе с решение, че той вече не е в качеството си на президент, ще има повече надграждане от това, което сме чували от него

Цветозар Томов: ЦИК няма готовност да работи с новите сканиращи машини

Централната избирателна комисия няма готовност да работи с новите "оптични сканиращи устройства", които депутатите искат да впишат в Изборния кодекс. Това заяви по време на поредното извънредно

Александър Маринов, бивш стратег на Радев: Може да си сътрудничим, но няма да ползва партията ни "България Може"

Партия "България Може" няма да е "мандатоносителят" на Румен Радев за изборите. Това изясни проф. Александър Маринов, който оглавява изпълнителния й съвет, пред "24 часа"

Кузман Илиев: Няма разговори за партийна регистрация или коалиция между „България може" и Радев

Политическите формации подреждат стратегиите си за предсрочните парламентарни избори на фона на засилените спекулации около бъдещ политически проект на президента Румен Радев

>