Извънредно положение в Италия заради коронавируса

03.02.2020 13:00
СНИМКА: Ройтерс

Хонконг обяви, че временно затваря 10 от общо 13-те пропускателни пункта с континентален Китай, за да спре разпространението на новия коронавирус, предаде Ройтерс.

Хонконгската лидерка Кари Лам взе това решение, след като медицински работници обявиха стачка заради отворената граница с континентален Китай и поставиха ултиматум на властите за пълното й затваряне, предава БТА.

В Италия във военновъздушната база в Практика ди Маре близо до столицата Рим пристигна самолет с близо 60 души, евакуирани от град Ухан, предаде АНСА. Един от италианците, които е трябвало да се качи в самолета, е останал в Ухан, защото е имал висока температура, съобщиха дипломатически източници. Докараните днес италианци ще бъдат поставени под карантина за две седмици.

В Италия вече бяха регистрирани два случая на зараза, като става дума за китайски туристи в Рим. Вчера италианският министерски съвет обяви заради коронавируса извънредно положение, което ще продължи шест месеца, съобщава специализираното потребителско издание "Консуматричи".

Специален полет на авиокомпания Куонтас докара от Ухан в Австралия и 270 австралийски граждани, предаде ДПА. Машината кацна във военновъздушна база на кралските военновъздушни сили близо до Ексмаут. Пътниците, сред които и десетки деца, ще бъдат изследвани за наличие на коронавируса и после с военни самолети ще бъдат отведени в зоните за карантина на остров Кристмас в Индийския океан. Там ще остана 14 дни. В Австралия бяха потвърдени 12 случая на зараза.

Чешкият премиер Андрей Бабиш, чиято страна по-рано днес обяви, че от 9 февруари спира временно полетите до Китай, каза, че преди това около 100 чешки граждани ще могат да се върнат от Китай в родината си, предаде Асошиейтед прес. Три китайски авиокомпании летят до Прага от Шанхай, Пекин, Чънду и Сиан. Около 620 000 китайски туристи посетиха Чехия миналата година.

Същевременно Международната асоциация на круизните кораби, базирана в Хамбург, каза, че круизните кораби ще забранят качване на борда им на пътници или членове на екипажа, които са пътували в Китай за последните 14 дни, предаде Франс прес.

Други от От страната и света

Проф. Пламен Киров: Няма пречка Андрей Гюров да заеме поста на служебен премиер

Конституционният съд остава да се събере на заседание, да гласува решение за прекратяване мандата на президента въз основа на подадената оставка, това заяви в "Денят започва" по БНТ бившият

Социолози: Има още въпроси, на които Радев трябва да отговори. Смел ход от негова страна

Получихме отговор на въпрос, който очаквахме от много време. С оттеглянето на Румен Радев от президентската институция се спира изборът на служебен кабинет, заяви за Нова телевизия Евелина Славкова

Иво Христов за Радев: Апелът на обществото е ясен още от 2020 г.

Апелът на обществото е ясен още от 20 20г. Така Иво Христов коментира оставката на Радев като президент и заявката му за предстоящите избори. Иво Христов бе началник на кабинета на Румен Радев в

Политологът Слави Василев потвърди участие в проекта на Радев, но не казва дали ще е кандидат-депутат

Политологът Слави Василев потвърди, че ще участва в политическия проект на президента в оставка Румен Радев. Той обаче отказа да признае дали ще участва в депутатските листи на бъдещия проект на

Изненада с еврото - вече се плаща с карта и в малките магазинчета

За да не се занимават с монети, в Пловдив дори обявяват 10% отстъпка, ако не вадиш кеш Собственици на вендинг машини смело закръглят цените, уж за да бъде по-удобно Двойното плащане на стоки и

>