Васил Божков: Този път са решили да ме премахнат

29.01.2020 19:04
Васил Божков СНИМКА: Архив

Аз съм съществувал в България въпреки политиката. Явно този път твърдо са решили да ме премахнат. Това каза за Би Ти Ви бизнесменът Васил Божков

"Можеха да кажат човешки и да им дам бизнеса и да не се занимавам повече с бизнес. 30 години не са малко“, каза още той.

Днес от прокуратурата обявиха, че е издадена европейска заповед за арест на Божков и са му повдигнати 7 обвинения. Самият той определи обвиненията като „несериозни“.

Президентът на „Нове Холдинг“ каза, че от медиите разбира, че е издирван: „Никой не ме е търсил, не знам за никакви повдигнати обвинения. Да каже главният прокурор Иван Гешев, ако иска публично, ако иска по телефона или с призовка – кога, къде да се явя и аз ще се явя точно на момента там. (…) Има си законов ред, пращат се призовки или по телефона. Ако иска г-н Гешев, публично да каже и аз ще се явя веднага“.

Той заяви, че не се укрива и има възможност да се върне в България за два часа. Божков не конкретизира в коя държава се намира. Каза само, че не е в страна от Европейския съюз, но „има страни, които не са членки и са на половин час полет“. Преди да бъдат повдигнати обвиненията срещу него, плановете му били да се върне в България в средата на другата седмица.

Бизнесменът отрече някога да е кадрувал в Комисията по хазарта, като добави, че дори не познавал членовете на комисията.

Председателят на структурата Александър Георгиев е в ареста.

По думите на Божков случващото се с него е „грубо погазване на законите“ от гледна точка на неговите човешки права: „Не мисля да давам отпор на държавата. Държавата сме всички ние. Но тая държава, ако не съблюдава законите, ние ли трябва да ги съблюдаваме?“.

„Ако приемем за чиста монета (обвиненията – бел. ред.), сигурно сега са открили някакво страшно престъпление. Нали знаете, че този закон го създадоха те – отмениха точка на Кадиев, която го забраняваше и го гласуваха с точка която го разрешава“, коментира още бизнесменът относно промените в Закона за хазарта, откъдето тръгна сагата с него и с облагането на частната "Национална лотария".

Божков подчерта, че само в неговите офиси са правени обиски, докато подобни проверки не е имало при бившите му съдружници братя Найденови, които сега са в силно обтегнати отношения с него.

Други от От страната и света

“Мамник” - от “чудесни актьори” до “едва се влачи”

Нашумелият нов български сериал “Мамник” на режисьора Виктор Божинов по едноименния роман на Васил Попов дебютира в ефира на обществената телевизия. Въпреки че досега са излъчени само два епизода

Макрон: Заплахата на Тръмп за налагане на мита заради Гренландия е неприемлива

Френският президент Еманюел Макрон заяви днес, че заплахата на американския президент Доналд Тръмп за налагане на мита заради Гренландия е неприемлива и че ако тя бъде потвърдена

Искат $ 65 000 за орден на царица Елеонора

Той е от най-високата степен на “Свети Александър” Българският орден “Свети Александър”, принадлежал на царица Елеонора, е предложен за покупка в сайта emedals.com

Васил Терзиев: За 2026 г. е заложена най-голямата инвестиция в градски транспорт за последните 15 г.

В проектобюджета за 2026 г. е заложена най-голямата инвестиция в градски транспорт за последните 15 години - 150 нови трамвая, 200 нови автобуса, 75 нови тролея и 50 електробуса

Почина актьорът Иван Несторов

Почина акьторът Иван Несторов, съобщиха от Съюза на артистите във фейсбук. "Пътя си нагоре пое актьорът Иван Несторов! Роден на 22 октомври 1933 година

>