Слабаков духовит: Непушачите да се пенсионират преди миньорите

23.01.2020 16:55

„Във възторг съм от предложението на ВМРО. Отдавна беше време да се направи нещо за непушачите. Това са изключително крехки и раними създания. Два дни ми изглеждат малко. Мисля, че им трябва поне седмица. Те се изтощават да мислят как да живеят здравословно”. Това коментира с усмивка евродепутатът Андрей Слабаков в предаването „Плюс-минус. Коментарът след новините" по NOVA.

Той отговори на предложението на ВМРО за законови поправки, с които работодателите да отпускат още 2 дни платен годишен отпуск на непушачите.

„Готови сме да работим за непушачите. Даже смятам, че трябва да се пенсионират на 40-годишна възраст преди миньорите, тъй като те наистина са много изморени. Представете си колко книги за здравословен живот са изчели”, заяви още евродепутатът.

„Те също трябва да оцеляват по някакъв начин. Очевидно ужасно много ги тровим и им пречим и те заслужават своята почивка”, продължи Слабаков.

Той коментира и пакета „Мобилност”, срещу който е България, но беше одобрен в края на миналата година.

„Не съм в тази комисия, Ангел Джамбазки е там. Стараем се да омекотим тази безумна мярка. Това, че не е еко да се връщат всички камиони на всеки 20 дни е очевидно. Това е тотално антизелено. Не знам защо това се натрапва като някаква много приятна мярка. Но правим каквото можем. В този парламент нещата се решават в неформални разговори”, поясни Слабаков.

Той коментира и АМ „Струма”, за която България изтегли апликационната си форма.

„Така наречените еколози, а за мен отровно зелени същества, разпространяват неверни слухове. Изтегляме апликационната форма, която ще влезе в края на 2020 г., защото има допълнителни екологични изисквания. Просто ще се забави строителството. България няма да изгуби нищо. Около края на 2026 г. България ще има тази магистрала „Струма”. Забавихме се благодарение на усилията на някои неправителствени организации, които правят всичко възможно, за да попречат това да се осъществи, коментира Слабаков.

Други от От страната и света

Само в "24 часа" на 15 януари: Телефоните вече са забранени в 185 училища

Само в "24 часа" на 15 януари четете:  Телефоните вече са забранени в 185 училища. В още 1391 не може да ги носят в клас.  Децата стоят над два часа в социалните мрежи Как гонели болестите преди век

След 10 г. атентати и нападения маскиран преби адвокат Красимир Босев в центъра на наш град (Обзор)

Юристът е причакан на улица в 17 ч в сряда, в болница е с мозъчно сътресение и счупени пръсти Известният адвокат от Монтана Красимир Босев е бил пребит в сряда на централна улица в града от мъж с

Изборният кодекс май или с нови машини, или няма да се пипа (Обзор)

Скоростно и вторият мандат върнат от ПП-ДБ, но за разлика от ГЕРБ си поговориха с президента На фона на връчения и върнат втори мандат, спорове как да се промени Изборният кодекс и декларации от

Кола се заби в стълб до Съдебната палата в София

Шофьор се е блъснал в стълб близо до Съдебната палата в София. Това става ясно от публикация във фейсбук групата "Катастрофи в София".  За момента не е ясно дали има пострадали

Шофьор с летни гуми блъсна жена в Благоевград, влачил я няколко метра

Жена пострада при инцидент на пътя днес в Благоевград. Около 10.00 ч. автомобил излиза от паркинга на голяма търговска верига, потвърдиха от пресцентъра на МВР

>