Черна гора обвини Дачич, че пласирал фалшиви новини срещу страната

18.01.2020 19:21
Ивица Дачич СНИМКА: Ройтерс

Черногорското правителство реагира днес на изявление на сръбския външен министър Ивица Дачич, който заяви в телевизионно предаване, че братът на шефа на неговата охрана е бил уволнен, защото е сърбин, съобщава сръбският вестник "Блиц", цитиран от БТА.

В предаването Дачич казва, че 29 процента от гражданите на Черна гора се обявяват за сърби, а в държавната администрация по думите му те са пет на сто.

"Всеки, който се признае за сърбин, бива уволнен. Това не са приказки, това е истина. Шефът на моята охрана е от Биело поле. Брат му работеше в министерството на земеделието в някаква инспекция и когато се обявил за сърбин, бил уволнен. Колко такива случаи има", казва Дачич в предаването, клип от което бе разпространен от черногорското правителстгво.

Правителството на Черна гора заяви, че това е "още една фалшива новина, пласирана против страната".

Правителството заявява, че братът на шефа на охраната на Дачич Винко Пурич работи в компанията "Монтеорганика.ООД", която от основаването си е финансирана от бюджета на черногорското министерство на земеделието и развитието на селските райони.

Други от От страната и света

Ерик Дейн си отиде в деня, в който преди 20 г. се появи в “Анатомията на Грей”

Последните думи към дъщерите му: Живейте в настоящето, влюбете се, избирайте приятелите си мъдро 19 февруари 2006. В този ден е излъчен епизодът от втория сезон на сериала “Анатомията на Грей”

Андрей Янкулов кани юристи да изработят критерии за номиниране на позиции в съдебната система

Служебният министър на правосъдието Андрей Янкулов обяви, че ще покани представители на професионалните юридически общности и гражданския сектор на консултации за изработване на критерии за номинации

Експлозии разтърсиха Багдад и Ербил

Експлозии бяха чути тази вечер в иракската столица Багдад и в град Ербил, в Иракски Кюрдистан, съобщиха журналисти от Франс прес. Причината за силните експлозии в Багдад остава неизвестна

Отломки от иранска ракета удариха луксозен небостъргач в Дубай (Видео)

Отломки от иранска ракета, която е била прехваната от ОАЕ, удариха луксозен небостъргач в Дубай, пише "Дейли мейл".  Снимки и видеа в социалните мрежи показват как известната сграда Marina Tower 23

Цицелков: Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен

Пия, пуша, не си мълча, не съм удобен, свалям апликации, звезди и каквото мине наоколо. Така започна своя публикация във фейсбук бившият служебен вицепремиер за честни избори Стоил Цицелков

>