Германски медии надигат глас срещу "масовото следене"

28.12.2019 18:08
Снимка: Пиксабей

Германската служба за външно разузнаване (BND) стана прицел на остри критики в медиите и в интернет организациите заради събирането на лични данни на гражданите чрез мониторинг на глобалните комуникации, предаде ДПА.

Вицепрезидентът на еко интернет асоциацията Клаус Ландефелд каза, че практиките, използвани от BND, представляват "глобално масово следене", което противоречи на германската конституция.

Той ще се яви на 14 януари пред Конституционния съд на страната по дело, заведено от медии и журналисти срещу BND. Германските власти трябва да изпълнят строги условия, ако искат да получат достъп до комуникациите на частни лица в Германия. Делото има за цел да установи дали същите условия важат и глобално, уточни БТА.

Разузнавателните служби, наблюдаващи комуникации от чужбина, могат да отсеят сред тях електронни съобщения и писма от германски граждани, но не със 100-процентова точност, и това поражда конституционен проблем, отбелязва ДПА. "Дори и една единствена грешка би била проблем, когато нещата опират до закона", каза Ландефелд.

Други от От страната и света

Крум Зарков: БСП ще изтегли кредит, за да финансира предизборната кампанията

Една кампания струва пари, ние ще ги осигурим чрез банков кредит, както прави всяка нормална организация, отговори председателят на БСП Крум Зарков на въпрос за финансовото състояние на партията в

През последното денонощие са потушени 117 пожара, няма загинали или пострадали

През последното денонощие са потушени 117 пожара. Няма загинали и пострадали, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението”

Борис Бонев: Не е вярно, че сключихме изгодна сделка за извозването на боклука в София

Не е вярно, че сключихме изгодна сделка за извозването на боклука в София. 285 лв., което Васил Терзиев и екипа му вербализараха като победа, за мен е тотален провал

ВМРО дава кадри за листите на Радев в няколко района

ВМРО дава подкрепата си за формацията на Румен Радев и свои кадри за листите. Това потвърди председателят на партията Красимир Каракачанов в интервю за "Тази сутрин" по Би Ти Ви

Плодовете поскъпват на борсите у нас през седмицата

Плодовете поскъпват на борсите у нас през седмицата, показват данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ). Индексът на тържищните цени (ИТЦ)

>