Болничните асоциации поканиха Борисов на разговор

18.12.2019 11:11
СНИМКА: Pixabay

Представители на Българската болнична асоциация /ББА/, на Сдружението на общинските болници, на Националното сдружение на областните болници за активно лечение, на Асоциацията на университетските болници и на Националното сдружение на частните болници са изпратили общо писмо до премиера Бойко Борисов, в което го канят на среща-разговор, съобщиха от ББА.

В писмото от организациите заявяват, че не трябва да се противопоставят лекари и медицински сестри, тъй като "никой не печели от конфликт на медицински специалисти, които трябва да работят в екип за здравето на пациентите".

Болничните организации са се обединили около тезата, че да се кредитират с доверие думите на група протестиращи, без оценка на фактите и действителността, не само дискредитира всички лечебни заведения в страната, но уврежда доверието в цялата здравна система.

Поредните внушения за пороци в дейността на целия сектор "Здравеопазване" накараха представителите на всички болници да заявят, че не подкрепят представената информация за "далавери" и "злоупотреби с разпределение на заплати и болнични, схеми за източване на пари", "подправяне на документи" и "фалшифициране на клинични пътеки", посочват още от ББА.

От организациите изразяват готовността си по време на срещата да представят предложенията си за реформа в здравеопазването.

Други от От страната и света

Само в "24 часа" на 19 март: Как 12 тона наркотици се изпариха през комин в София

Само в "24 часа" на 19 март четете:  Тиха агресия в работата и вкъщи спрямо 70% от българите - интервю с Ангел Лазаров, основател на Института по невролингвистично програмиране Защо правителството

Израел зове иранци да протестират, но смята, че ще бъдат изклани от режима

Техеран може рязко да засили атаките по енергийната инфраструктура Докато властите в Тел Авив публично призовават иранци да излязат на протест срещу режима

Явор Божанков: Малък проблем, голяма драма

Ивайло Мирчев признава: Имаше опасност ПП-ДБ да не се явим на изборите Група във фейсбук с 5,5 хил. членове брани депутата, оказа се създадена от самия него Скромният на ръст

Жребият подреди основните играчи равно отдалечени в бюлетината (Обзор)

Числата са около прогнозните им проценти, шегуват се наблюдатели Проверяват всички машини за гласуване Жребият определи всички основни играчи на изборите на 19 април да са равно отдалечени в

По 20 евро на месец, ако бензинът мине 1,60 евро, вземат ги 1 380 000 българи (Обзор)

Президентът иска не една, а пакет от мерки срещу спекулата и ръста на цени По 20 евро месечно ще получат около 1 380 000 бедни българи. Правителството прие програмата за компенсацията от очаквания

>