Столична община припомня: Безплатни буферни паркинги днес заради въздуха

18.12.2019 07:35
СНИМКА: Архив

Както , безплатно паркиране в буферните паркинги на града е една от мерките, които Столична община въвежда днес във връзка с повишаване нивата на фини прахови частици във въздуха, съобщават от общината.

Освен безплатно паркиране от Столична община призовават гражданите да не използват личните си автомобили, а обществения транспорт.

Сред плануваните мерки са и извънредни проверки за контрол на промишлени, транспортни и битови източници за замърсяване с прахови частици, както и на строителните обекти в града.

Още вчера вечерта кметът на София Йорданка Фандъкова публикува информация по темата във фейсбук профила си:

"Утре, 18 декември, буферните паркинги ще са безплатни за всеки, който остави колата си и използва градския транспорт. Миналия вторник паркингите по линиите на метрото също бяха безплатни и постигнахме 20% повече паркирали автомобили. Въвеждаме безплатното паркиране като част от марките за действия при превишения на концентрацията на ФПЧ. За 18 декември прогнозата на НИМХ е за стойности на ФПЧ над 150 мкг/куб. м на две от станциите на агенция „Околна среда“.

Продължава и допълнителното миене на основни улици и проверките на източници за замърсяване от строителни, търговски, промишлени обекти и по сигнали на граждани.

На нашия сайт https://air.sofia.bg/ можете да виждате в реално време почасовите станции от всички станции, прогнозата за следващите дни и въведените допълнителни мерки.".

Други от От страната и света

650 000 го искаха за президент, днес Волен Сидеров сам и безпомощен в парка

Бе "златен пръст" на кабинета "Орешарски" и в коалицията зад "Борисов 3". После попадаше в новините с буйства и дела за хулиганство срещу него, сега иска да е ментор на млади лидери 649 387

Рязане на разходи и нов дълг пред юни, за да има пенсии и заплати (Обзор)

Гълъб Донев обяви новините за бюджета, Радев влиза на "Дондуков" чак за мандата Йотова: Думата "фалит" бе на масата, служебният кабинет донякъде се справи

Заради клетвата на кабинета стартът на "Джирото" без министри? (Графики)

Стартът на най-голямото международно спортно събитие, което ще се проведе в България през тази година - колоездачната обиколка на Италия, вероятно може ще мине без участие на министри

Кристалина Георгиева: Може да се изправим пред много по-лош сценарий ако войната в Иран продължи

Ръководителят на Международен валутен фонд Кристалина Георгиево предупреди в понеделник, че инфлацията вече започва да се ускорява и че световната икономика може да се изправи пред „много по-лош

Слави Василев: Кабинетът на ПБ е готов, сменяме особения управител на "Лукойл"

"Уверявам ви, че кабинета като го видите, ще разберете защо ПБ е тази партия, която е спечелила с толкова много", категоричен е зам.-председателят на ПГ на "Прогресивна България" Слави Василев

>