Проучване: Всеки трети гимназист в Сърбия играе хазарт

08.12.2019 21:52
СНИМКА: Pixabay

Всеки трети ученик в първата година на средното образование в Сърбия играе хазарт, сочат изследвания на Института за обществено здраве в Белград, цитирани от македонското електронно издание “24 Инфо“.

През втория семестър на учебната 2017/18 г. институтът е провел проучване на здравословното поведение на децата в училищна възраст в 101 основни и средни училища в Сърбия като част от международно проучване, предава "Фокус".

Проучването установи, че най-малко 34,6% от първокурсниците са играли хазарт поне веднъж, в сравнение с 27,5% през предходната година, с по-голяма честота сред момчетата.

Ивица Младенович, ръководител на Клиниката за пристрастяване към Института за психично здраве в Белград, каза че резултатите от изследването са ужасни.

"От правна гледна точка имаме Закон за хазарта, който забранява хазарта под 18-годишна възраст, което показва, че е налице тотално фиаско в органите на реда и искрено се надявам властите да откликнат", заяви д-р Младенович.

Други от От страната и света

Радев връчва мандати през януари - да не развалят сега на хората празниците (Обзор)

Иска партиите да гарантират честни избори чрез 100% машинен вот, но засичане с ръчно броене Рулетката с мандатите ще се завърти след Нова година. Това обяви президентът Румен Радев в последния ден на

Спират шести блок на АЕЦ „Козлодуй” на 22 декември

Планира се на 22 декември шести блок на АЕЦ „Козлодуй" да бъде спрян заради повреда на защитно мембранно устройство на сепаратор паропрегревател на турбината

bTV: Цънцарова и Йочев не са уволнени

bTV води диалог с Мария Цънцарова и обсъжда възможности за развитие на програмното съдържание с нейно активно участие през новата година, което е стандартна практика

24-годишната Мария е починала внезапно в Благоевград от белодробна емболия

Внезапно починалото 24-годишно момиче в Благоевград снощи никога не е пушило и употребявало алкохол, каза пред "24 часа" лелята Зорница Трушева. Жената е категорична

Депутатите почиват месец, звънецът ще бие 14 дни след Нова година (Обзор)

Проф. Андрей Чорбанов напусна ИТН Почти месец ваканция ще имат депутатите, след като приеха набързо удължителния бюджет преди три дни и така избегнаха риска от извънредни заседания по Коледа

>