Китайските ученици жадуват за повече свободно време за извънкласно четене

03.12.2019 11:05

Проучване в Китай показва, че повечето ученици от началните и средни училища имат интерес към извънкласното четене, но много от тях нямат време за него, съобщава "Радио Китай". 

В анкетата се включиха над 30 000 ученици от началните и средни училища в 30 китайски провинции. Резултатите показаха, че 90,4% от допитаните имат желание да четат извън часовете, а 82%, че разполагат с изобилие от материали за това. Въпреки това обаче близо 70% от учениците отделят по-малко от един час на ден за четене, а 19,6% по-малко от 30 минути.

Броят на учениците с по-малко от един час свободно време за четене на ден се увеличава с възрастта.

Китайски експерти твърдят, че учениците трябва да разполагат с достатъчно време за извънкласно четене, а училищата трябва да провеждат систематични проучвания и да предоставят ефективни инструкции относно методите за четене.

Други от От страната и света

Кола се заби в стълб в София

Автомобил е катастрофирал чело в стълб в столицата. Това се разбра от публикация във фейсбук групата "Катастрофи в София".   Инцидентът е станал на кръстовището между булевардите "България" и „Петко

Новият бюджет отива в парламента - тристранката го пусна, но с критики (Обзор)

Основният проблем остават публичните заплати, вързани със средната С критики и не съвсем пълно съгласие тристранката подкрепи новите варианти за бюджетите за догодина

България с шанс за още 2 олимпийски квоти в сноуборда

България има реални шансове за още две олимпийски квоти в сноуборда за олимпиадата. След края на първия кръг от световната купа според ранглистата на ФИС наши са първа и четвърта резерва в списъка

Изтеглят към Бургас ударения от дрон танкер, чакат турци или китайци да си го приберат

От 10-членния екипаж, изоставен до Ахтопол от истанбулски влекач, на борда са трима, другите са евакуирани Бургас бил най-подходящото място за довлачване на бедстващия танкер "Кaйрос"

Пеевски: Не ние делим хората, а те. Призовавам всички - не трябва да се чупи държавата (Обзор)

Митинги в 24 града под надслов "Не на омразата" свика ДПС-НН, за столицата няма организация Триъгълникът на властта в София трябва да е триъгълник на тези

>