Георги Стаменов: Заедно да продължим възхода на “Централен”

01.11.2019 07:02
Георги Стаменов

Старинен Пловдив ще запази автентичния си дух, казва кандидатът на ГЕРБ

“Благодаря от сърце на всички за подкрепата на 27 октомври. Сигурен съм, че ще оправдая гласуваното доверие и съм категоричен, че заедно, с общи усилия ще продължим да реализираме успешните проекти на пловдивския район “Централен” през следващите 4 години.”

Това заяви кандидатът на ГЕРБ за кмет на район “Централен” Георги Стаменов. Според него основните искания на хората се препокриват изцяло с визията му за развитие на района. Чисти и зелени междублокови пространства, осигуряване на повече възможности за паркиране, забрана на строителство в градинките, нови детски и спортни площадки, зони за разходка на домашни любимци.

През първия мандат на управлението на Стаменов в “Централен” са построени над 60 детски площадки, благоустроени са множество междублокови пространства, поставено е ново икономично LED осветление на основните булеварди и на десетките ремонтирани улици, изградени са над 2100 нови паркоместа.

С негова подкрепа през последните 4 години бяха осъществени важни за Пловдив проекти като възраждането на парк “Бунарджика” , строежа на две нови картинни галерии, възстановяването на къща “Клианти” и реконструкцията на площад “Централен”.

Георги Стаменов, който е кореняк пловдивчанин от “Мараша”, милее за Стария град и мечтата му е да го види възроден.

“През следващите години Старинен Пловдив ще запази автентичния си дух и ще се превърне в любимо място за отдих на пловдивчани, така, както стана с квартал “Капана”, убеден е кандидатът на ГЕРБ за кмет на район “Централен”.

Част от акцентите в управленската му програма са финализиране на проекта за социализация на Небет тепе, продължаване на работата по възстановяване на калдъръмените настилки, както и реновирането на къщите, които са общинска собственост.

Сред целите на Георги Стаменов са реализацията на втори етап от ремонта на Бунарджика, обновяването на сградата на училище “Княз Александър I” (предишно “Димитър Благоев”), реновирането на Дондуковата градина и на водните огледала в подножието на Младежкия хълм, възстановяването на Сахат тепе и на кафенето, от което Пловдив се вижда като на длан.

Амбицията му е в следващия мандат да бъдат направени многобройни нови детски площадки, да бъдат реновирани междублоковите пространства и обособени зони за паркиране. Той е категоричен, че районът има нужда от поне още две детски заведения - ясла на ул. “Стоян Михайловски” и нова детска градина “Каменица”.

Георги Стаменов призова на балотажа в неделя пловдивчани да отидат до урните и да изберат възходящото развитие на Пловдив с бюлетина №43.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>