Борисов подкара джипа из Пловдив, сподели, че му липсва отпуска (Видео)

28.08.2019 12:50
Борисов с дядо Николай Снимка: Министерски съвет

След срещата с феновете на "Ботев" - Пловдив, премиерът Бойко Борисов отново подкара джипа. Заедно с министъра на финансите Владислав Горанов и областния управител на Пловдив Здравко Димитров, Борисов посети и Пловдивската духовна семинария „Св. Св. Кирил и Методий“, чиято сграда се ремонтира основно благодарение на отпуснатите от правителството 600 000 лева.

"И на Локомотив, и на Спартак, и на Марица ще помагаме, каквото можем", говори той по пътя.

Премиерът сподели, че му липсва отпуска и е лошо, че не си взима почивка. Той си спомни и как в миналото е гледал футболни мачове.

"На този стадион си спомням, като съм идвал на мачове, толкова да пълни стадионите, че няма смисъл да се пази. Лошото е, че за качествен футбол говорим само носталгично, но да видим. Във всички случаи сега осветлението и терените са по-добре оттогава. Ще помогнем и за стадионите и да видим тогава какво ще е", категоричен е Борисов.

"Ще помагаме на детско-юношеските школи, трябва БФС да вкара някакви правила за лимит на чужденци, за лимит на заплати", добави министърът на финансите Владислав Горанов.

"Вече с новия законопроект за свещениците, които приехме, всичко наред ли е със заплатите", попита Борисов в Духовната семинария. Тав той бе посрещнат от Плавдивския митрополит Николай.

Той посети и обновените спални помещения на децата, които се обучават в семинарията.

"Сега в Русенско ще откриваме ново училище, навсякъде има wi-fi. За тази семинария в Пловдив са дадени 600 000 лева", каза още премиерът.

"За тази сграда ще отчетем до стотинка какво е дадено, предполагаме, че тази субсидия ще стигне", заяви митрополитът.

Премиерът отказа да коментира партийни въпроси.

"Радвам се, че се строи здраво, заяви премиерът Борисов и акцентира върху значителните средства, предназначени за образователна инфраструктура. За нас образованието е основен приоритет, включително духовното", добави още министър-председателят Борисов.

Към настоящия момент голяма част от ремонтните дейности в Семинарията са реализирани. Сменени са старите покриви, които са били в много тежко състояние. Сменена е и отоплителната система, а подовите настилки в сградата са подменени. Учебните помещения са в процес на подготовка за започването на нормален учебен процес.

Пловдивската духовна семинария „Св. Св. Кирил и Методий“ се помещава в представителна сграда с богата история и специфична атмосфера. Разположена е в централната част на град Пловдив и е една от неговите забележителности.

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>