Царица на розата сменя военната униформа с тракийска носия на Богоявление

16.01.2019 16:56
Карина Димитрова СНИМКИ: фейсбук

Второкурсничката в НВУ Карина Димитрова беше единственото момиче в представителния блок на университета в Гергьовския парад

20-годишшната Карина Димитрова от Карлово вървя рамо до рамо с търновския митрополит на празника Богоявление и предизвика истинско възхищение сред участниците в празника. Въпреки студа и минусовите температури през цялото време тя остана облечена само с народна носия и така се превърна в най-пъстрата и красива атракция на шествието, предаде borbabg.com. 

Карина, която е носител на титлата „Царица на розата Карлово 2015 г.“ е второкурсничка в Националния военен университет и учи военната специалност „Материални средства, придвижване и транспорт“ и заедно с нея завършва гражданска специалност „Логистика на сигурността“.

„Миналата година ме поканиха да се включа в празника и много ми хареса. Казаха ми, че търсят момиче, което да придружава митрополита и ме попитаха дали искам да се включа. Аз се съгласих, без да имам представа какво точно ще правя. Тази година казах „да“, още преди да чуя края на изречението. При това поисках да отида облечена в народна носия. Тази носия е тракийска и представя моя роден край“, обяснява Карина, която е родена в Карлово и там е завършила СУ „Христо Проданов“ с профил математика и информатика.

Карина признава, че за разлика от миналогодишния януари, когато на 6 януари нямаше сняг и температурите бяха положителни, тази година й било доста студено. „Освен това миналата година бях с униформата, която е доста по-топла, но в един момент просто спрях да усещам студа.

Претръпнах някак или изтръпнах, не знам, но помня, че по едно време някой ме наметна с куртката, но дори и така аз не успях да се стопля. Затова предпочетох да извървя целия път от църквата до моста по носия, която е много красива“, признава Карина.

Когато пораснала, красавицата си дала сметка, че да бъде обикновен войник не й е чак толкова интересно, затова решила, че ще стане офицер. Завършила ХІІ клас и Националният военен университет бил единственият вуз, в който тя кандидатствала. Издържала изпитите тук с висок успех, което й дало възможност да си избере специалност и тя избрала да учи материални средства, придвижване и транспорт. „Ще бъда логистик във формированията. Това не е чак толкова тежка военна специалност за момиче, а и е свързана с икономика, което на мен много ми хареса. Добра съм и по математика, такава матура държах в ХІІ клас, така че и този изпит не ме затрудни“, казва още Карина.

Тя е категорична, че да става в ранни зори за нея изобщо не е проблем, не я притесняват физическото натоварване, нито предметите, които изучава. Единственото, с което трябвало да свикне, е това, че е далеч от близки и приятели. Особено трудно й било първите 40 дни, в които курсантите нямат право да напускат военния университет, защото все още не са положили клетва.

„Вече всичко е наред. Свикнах, научих се да деля стаята с още три момичета, научих се да се подготвям за изпитите, да се съобразявам с това, че не съм сама, докато чета. Няма нещо, което да ме накара да напусна този университет“, категорична е Карина, която казва още, че получава цялата подкрепа от семейството си. „Май момчетата в моята компания бяха тези, които най-категорична ме разубеждаваха. Но това е, защото те самите не бяха готови да влязат във военен университет. Затова все ми повтаряха, че ще е по-добре да отида с тях или в Пловдив, или в София и със сигурност ще ми е по-лесно. Но аз и тук се чувствам прекрасно, защото вярвам в себе си“, казва красивата карловчанка.

Качина била на 16 г., когато директорката на гимназията, в която учели, и предложила да се включи в конкурса "Мис Царица на розата". Първата реакция на Карина била да каже „не“, но после приела. „Отидох малко скептична и въобще не се надявах, че ще ми сложат короната. Участваха 14 момичета в този конкурс – всички те представители на училищата в Карлово. По принцип Царицата на розите има главна роля в Празника на розата в Карлово. Преживяването се оказа вълнуващо и много приятно, така че и за това предизвикателство изобщо не съжалявам“, казва Карина.

След като получила короната като най-красивото момиче в родния си град, тя имала възможност и да направи няколко фотосесии за модната агенция, която спонсорира празника и конкурса. Така Карина се появила в няколко модни списания и на някои снимки, облечена в булчинска рокля.

Карина е участвала и в театралния състав в читалището в Карлово като ученичка, освен това обича да рисува и често точно по този начин си почива от часове, уроци и тренировки във Военния университет. За да направи стаята с по-уютна, тя е закачила няколко свои картини по стените.  

Други от Новини

Младеж заби кола в дере в Айтос, пострадаха 15-годишно момиче и мъж на 20 г.

15-годишно момиче и нейният спътник на 20 г. пострадаха при катастрофа в Айтос, причинена от млад шофьор с едва няколко месеца стаж зад волана. По данни на полицията около 23,25 ч

Съдът в Добрич остави в ареста мъж, шофирал след употреба на алкохол и дрога

Състав на Районния съд в Добрич уважи искането на Районната прокуратура за налагане на най-тежката мярка за неотклонение спрямо 27-годишен мъж, привлечен в качеството му на обвиняем за това

Управителят на проверения ресторант: Собствениците са гърци, полицаите не искаха документи

„Бяхме си на работа и дойдоха полицаи на проверка, дори не влязоха в ресторанта. Бяха отвън, всичко беше за 15-20 мин. Нито са искали документи, нито са проверявали персонала, клиентите

Радев към деца сираци: Мечти, воля и усилия - те са гаранция за вашия успех

Иска се увереност, искат се мечти, искат се воля и усилия, защото те са гаранцията за вашия успех. С тези думи президентът Румен Радев се обърна към близо 100 младежи в неравностойно положение

Задържаха мъж, влязъл в шадравана в центъра на Русе

Мъж бе арестуван в Русе, след като влезе в шадравана в центъра на града. Това видя репортер на БТА. Сигналът, че в шадравана има мъж с неадекватно поведение

>