Разбиха печатница за фалшиви пари в София (снимки)

29.04.2026 16:04
Част от фалшивите евробанкноти СНИМКИ: ГЕОРГИ КАНДЕВ
Част от фалшивите евробанкноти СНИМКИ: ГЕОРГИ КАНДЕВ
Част от фалшивите евробанкноти СНИМКИ: ГЕОРГИ КАНДЕВ
Част от фалшивите евробанкноти СНИМКИ: ГЕОРГИ КАНДЕВ
Част от фалшивите евробанкноти СНИМКИ: ГЕОРГИ КАНДЕВ

Печатница за фалшиви пари е била разкрита в София. При нея авторите на метнетата са общували с клиентите си само през криптирани приложения. Това съобщи във фейсбук профила си главният секретар на МВР Георги Кандев.

Самото предаване на фалшивите пари ставало с плащане в криптовалута. След него човек получавал адреса, от който да вземе банкнотите. От ГДБОП са направили обиски на 4 адреса и открили голямо количество фалшиви евробанкноти. Задържани са двама души. Образувано е досъдебно производство, съобщи Кандев.

И добави, че техниката за изработката на ментетата е открита. Намерени са мастило, водни знаци, листи със защитна нишка, гилотина за рязане, принтери и машина за UV експониране.

Други от От страната и света

Почина режисьорът Димитър Аврамов – един от създателите на "Всяка неделя"

Почина Димитър Аврамов, дългогодишен главен режисьор в Българската национална телевизия. Той е един от създателите на легендарното предаване "Всяка неделя"

ПП и ДБ регистрират две групи в новия парламент (Документ)

За раздялата се заговори веднага след изборите, а напрежението ескалира покрай настояването на ДБ Асен Василев да влезе депутат от Хасково, за да освободи място за Манол Пейков "Продължаваме

Тежка катастрофа на пътя Перник - София край Владая

Тежка катастрофа блокира трафика между Перник и София. Временно движението се осъществява в една лента по път I-6 Перник - София при Владая в посока София поради ПТП, съобщиха от АПИ

Нямаме назначени посланици, а временно управляващи в над 10 държави, сред тях САЩ и Украйна

В повече от 10 държави, сред които САЩ и Украйна, България няма назначени посланици, а временно управляващи. Това показва справка в списък на Министерството на външните работи (МВнР) за

Царят и царицата няма да бъдат на тържествата за 80 г. на шведския крал Карл VI Густав

Цар Симеон II и царица Маргарита няма да присъстват на тържествата в Стокхолм по повод 80-тата годишнина на шведския крал Карл VI Густав. Това стана ясно от съобщение на секретариата на Н.В

>