Мъж на 55 г. загина във Варна след пожар

15.04.2026 08:09

Един човек е загинал, а друг е пострадал при пожари в страната през изминалото денонощие, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН).

При пожар в апартамент във Варна е загинал мъж на 55 години. Екипите на пожарната са разбили входната врата и са открили човека с изгаряния по лицето, паднал между легло и вратата на стаята. Той е изкаран и предаден на екип на „Спешна помощ", който е установил, че мъжът е починал. Причина за пожара е тютюнопушене в леглото.

При пожар в апартамент във Велико Търново е пострадал мъж на 43 години. Причина за пожара е техническа неизправност в климатично тяло.

Общо 58 пожара са потушени в страната през последните 24 часа. Материални щети има при 21 пожара, от които осем – в жилищни сгради.

Пожарните екипи са реагирали на 92 сигнала за произшествия. Извършени са 31 спасителни дейности и помощни операции. От тях пет са били при катастрофи, а 25 – при оказване на техническа помощ.

Три лъжливи повиквания са получили в пожарната през изминалото денонощие.

Други от От страната и света

Цената на природния газ на хъба TTF се понижи с 1,4 на сто, на "Газов хъб Балкан" с близо 6 процента

Цените на майските фючърси на природния газ на хъба TTF в Нидерландия са 42,760 евро мегаватчас. Това показват данните от международната борса ICE към 10:55 часа българско време

Почистване на локално платно на ул. „Плиска" в Русе на 16 април

Община Русе уведомява гражданите, че на 16 април /четвъртък/ от 9 часа ще бъде извършено почистено на локалното платно на ул. „Плиска" – в района на бл. „Ахелой" 1

В Ямбол разследват кражба на 150 евро от кола

Ямболските полицаи разследват кражба от автомобил, при която са отнети 150 евро, съобщиха от Областната дирекция (ОД) на МВР. Сигналът е постъпил в полицията късно снощи

33 г. по-късно черни лешояди отново се размножават в Източните Родопи

ри двойки черни лешояди успешно излюпиха малки, с което видът се завръща като гнездящ в българската част на Родопите след повече от три десетилетия отсъствие

Кола блъсна 8-годишно дете с тротинетка

Кола блъсна 8-годишно дете, което е карало тротинетка. Инцидентът е станал във вторник около 18:50 часа на ул. „Даме Груев" в гр. Благоевград, съобщиха от полицията

>