Иран: Пленихме пилота на американския самолет, който свалихме
Пилотът на американски изтребител, свален в иранското въздушно пространство, е катапултирал, съобщава иранската полуправителствена агенция "Тасним". По-рано Иран казаха, че самолетът е бил F-35.
Според информацията иранските сили са задържали пилота, въпреки че подробностите все още не са потвърдени официално.
Отбелязва се, че американски военни транспортни самолети и хеликоптери са провеждали издирвателни операции. Разглежда се възможността пилотът да е оцелял.
В 14:10 часа от агенцията публикуваха изображения на американски изтребител, който, според нея, е бил свален над централна част на Иран от въздушните сили на Корпуса на стражите на Ислямската революция. Агенцията не потвърди по-ранните твърдения, че самолетът е бил F‑35, но уточни, че на снимките се виждат маркировки, свързващи машината с Европейското командване на САЩ. То оперира с различни типове самолети, включително F‑35, F‑15, F‑22 и F‑16.
Към момента няма коментар от страна американските власти по случая.
Очаквайте подробности!