Външно: Евакуират се българите от Кувейт, Катар и Бахрейн

07.03.2026 18:06
Министерството на външните работи (МВнР) СНИМКА: Пресцентър на МВнР

В действие е план за извеждането на българите, които се намират в Кувейт, Катар и Бахрейн. Това съобщиха от Министерството на външните работи.

Извеждането им е в три лъча през сухопътната граница със Саудитска Арабия и събирането им в Рияд. Тече и организацията по осъществяването на специален полет от саудитската столица за прибирането им на родна земя.

Министерството на външните работи информира, че операцията по извеждане на български граждани от региона на Близкия изток и Иран продължава да се осъществява поетапно и в рамките на възможностите, които позволяват условията в съответните държави.

Други от От страната и света

Възстановиха движението след тежката катастрофа с 5 жертви до Ботевград

Възстановено е движението по път II-17 в района на Ботевград при 1 км, съобщиха от пресцентъра на Агенция „Пътна инфраструктура" (АПИ). Петима мъже са загинали при катастрофа в района на Ботевград

Велопоход от Русе до Гюргево почете паметта на героите от Априлското въстание

Над 400 жители и гости на Русе се включиха днес във велопохода Русе–Гюргево, посветен на 150-годишнината от Априлското въстание. Инициативата, организирана от Народно читалище „Гоце Делчев – 2009"

Протести по цял свят за 1 май за по-високи заплати и мир

Активисти от цял свят организират днес протестни шествия по повод Първи май, призовавайки за мир, по-високи заплати и по-добри условия на труд, предаде Асошиейтед прес

Посланикът на Италия с почетния знак на община Г. Делчев

Кметът на община Гоце Делчев Владимир Москов се срещна с Марчело Апичела – посланик на Италия в Република България. Дипломатът прояви интерес към икономическото състояние на общината и региона

Аварирал тир затруднява движението по пътя София-Ребърково

Движението по път II-16 София - Ребърково в района на с. Луково се осъществява двупосочно в една лента, съобщиха от АПИ. Причината за затруднението в трафика е аварирал тежкотоварен автомобил

>