Павлин Коджахристов е новият директор на Столичен инспекторат

04.03.2026 14:38 Даринка Илиева
Павлин Коджахристов е новият директор на Столичния инспекторат. СНИМКА: СТОЛИЧНА ОБЩИНА

Павлин Коджахристов встъпва в длъжност като директор на Столичния инспекторат, считано от днес - 4 март. Назначението е в резултат на административна промяна в структурата на Столична община, след като досегашният директор на Инспектората - инж. Николай Неделков, пое поста на заместник-кмет в направление „Околна среда". Това съобщиха от Столичната община.

През последната година Павлин Коджахристов е заместник-директор на Столичния инспекторат и участва пряко в организацията на контролната дейност на институцията. В този период Инспекторатът отчете две последователни години с рекорден обем на проверки, съставени актове и наложени санкции на територията на София.

Контролната дейност беше насочена основно към нарушенията в системата за управление на отпадъците, нерегламентираното изхвърляне и замърсяването на публични пространства. Успоредно с това беше засилена координацията с районните администрации и други институции, а сигналите от граждани бележат значителен ръст.

Като част от ръководството на Инспектората Коджахристов има ключова роля в организацията на проверките на терен, координацията между отделните контролни звена и прилагането на санкционната дейност на институцията, посочват от общината.

"Павлин Коджахристов има пряк принос за резултатите на Инспектората, постигнати през последната година. Убеден съм, че под негово ръководство институцията ще продължи да развива засиления контрол и координацията с останалите общински структури," каза инж. Николай Неделков, цитиран от общинския пресцентър.

Павлин Коджахристов е експерт в областта на сигурността с над 30 години опит на ръководни позиции. Той е доктор по криминология и главен асистент към Юридическия факултет на Русенския университет, с дългогодишен преподавателски опит като хоноруван лектор в редица български висши училища.
Столична община благодари на инж. Николай Неделков за отдадеността и дългогодишния принос към работата на Инспектората и пожелава успех на Павлин Коджахристов.

Други от От страната и света

Най-големият инвеститор в енергетиката ни AES се продаде за 33,4 млрд. долара

Един от световните лидери в енергетиката – американската компания AES, обяви в понеделник, че се е съгласила да бъде закупена в сделка за 33.4 млрд. долара от група големи местни и чуждестранни

Изложба в Добрич показа защитни средства срещу демони-жени

Изложба „С образ на жена, с душа на дявол", посветена на женския демоничен образ в българския фолклор, е подредена в Етнографската къща в Добрич. „Такава изложба се прави за първи път

Четирима остават в ареста, хванали ги с 1 кг кокаин и над 260 кг коноп за продажба

На 27.02.2026 г. Софийска градска прокуратура (СГП) привлече като обвиняеми две лица за това, че на 26.02.2026 г. в лек автомобил в гр. София, ж.к. „Еделвайс"

Велизар Шаламанов: Изпълняваме операция “Искрена грижа”

“Ситуационният център на МВнР работи денонощно, имаме и пълна координация с останалите институции“ заяви Велизар Шаламанов, заместник-министър и съпредседател на Кризисния щаб във връзка със

Мартин Златков оглавява ГДБОП?

Мартин Златков ще е новият шеф на ГДБОП, научи "24 часа". Той сменя Боян Раев, когото вътрешният министър Емил Дечев освободи. Златков засега не е представен на колегите си

>