Кристина Апългейт: Прикована съм на легло заради множествената склероза

25.02.2026 11:47
Кристина Апългейт Снимка: Туитър/ christina applegate

Кристина Апългейт разкри, че е прикована на легло заради постоянна и силна болка, докато продължава тежката си битка с множествената склероза.

Звездата от "Женени с деца" направи сърцераздирателното признание в интервю за People, публикувано във вторник. В него тя разказва как въпреки състоянието си продължава да се опитва да води дъщеря си Сади на училище и на различни извънкласни дейности.

„Искам да я взема; това е любимото ми нещо. Това е единственото време, което имаме заедно сами", споделя актрисата. „Казвам си: „Просто я закарай там безопасно и се прибери у дома, за да можеш да се върнеш в леглото." И точно това правя."

54-годишната Апългейт признава, че времето, което прекарва затворена в стаята си, ѝ е позволило да бъде още по-откровена и нефилтрирана в думите си.

„Животът ми не е обвит с панделка", казва тя. „Животът на хората, извинете за липсата на по-добър термин, понякога е ужасен. Затова съм възможно най-честна и откровена."

Актрисата, известна и с ролята си в Dead to Me, е майка на 15-годишната Сади, която споделя със съпруга си Мартин Ленобъл.

Апългейт разкри през август 2021 г., че е диагностицирана с множествена склероза – заболяване на централната нервна система, което може да причини мускулна слабост, изтръпване, затруднено ходене, проблеми със зрението и силна умора.

„Трудно беше. Но както всички знаем, пътят продължава. Освен ако някоя дупка не го блокира", написа тя тогава в профила си в X.

Оттогава насам звездата периодично информира почитателите си за състоянието си. През август тя разкри, че е била хоспитализирана заради „толкова много болка". В подкаста си MeSsy актрисата сподели, че е „крещяла" от болка и е била диагностицирана с бъбречна инфекция.

През същия месец Апългейт говори открито и за това как болестта ѝ се отразява на дъщеря ѝ.

„Виждам я как ме гледа, когато съм в леглото и не мога да се помръдна, или искам да отида да ѝ кажа лека нощ в стаята ѝ, но не мога да стигна до коридора по някаква причина, защото краката ми не работят този ден", каза тя в подкаста си. „В момента едва мога да стигна до тоалетната, това е най-лошото, но това не е нито тук, нито там", добави Апългейт.

Апългейт признава, че състоянието ѝ е било изключително тежко за Сади, която по думите ѝ е „загубила майката, която имаше".

Въпреки трудностите, Сади остава най-голямата ѝ подкрепа. Тийнейджърката ѝ помага, когато са на обществени места, включително като носи бастуна ѝ, споделя актрисата, съобщава Вести.бг.

Други от Възход и падение

Георги Любенов на 50 без комплекси за годините

Усмихнат, открит и винаги добре подготвен - така вече 15 сезона Георги Любенов води сутрешния блок на БНТ през уикенда. Тази година е малко по-различна за него в личен план

На 25 февруари рожден ден имат

Петър Андронов, главен изпълнителен директор на бизнес ресор "Международни пазари" на KBC Group и председател на Надзорните съвети на ОББ и ДЗИ Георги Любенов, журналист, тв водещ Евелина Славкова

Иво Димчев дарява парите от първата си победа в "Като две капки вода" за отделението за ХИВ позитивни

Иво Димчев ще дари парите от първата си победа в предаването "Като две капки вода" за отделението за ХИВ позитивни в София. Това обяви изпълнителят ден

Рене Карабаш след номинацията за “Букър”: Още ми е трудно да го осъзная!

Българката Рене Карабаш е сред номинираните за най-престижната международна литературна награда “Букър”. Романът ѝ “Остайница” е единственото произведение от Балканите

Участник в новия клип на Тейлър Суифт: Нямах представа коя е тя

Мъж, който се появява в новия музикален клип на Тейлър Суифт, каза, че не е имал представа коя е световната мегазвезда, пише Би Би Си. Бари Рейнолдс участва в клипа към песента Opalite на Суифт

>