Крум Зарков: Започнахме да задържаме нашите, тръгнали към партията на Радев

21.02.2026 14:57
КРУМ ЗАРКОВ

"Мисля, че започнахме да ги задържаме и ще продължим, защото те много ясно ще осъзнаят, че БСП - тяхното политическо семейство, има бъдеще, че тя не може да бъде заменена от друга партия, че отиването на друго място няма да замени едната принадлежност с друга, просто едната ще изчезне, а тя не бива да изчезва. Всички, които говорят за оттичането на БСП, надали познават добре социалистите. Тази връзка е много силна и тя бе пробудена".

Така новият лидер на БСП Крум Зарков отговори как ще спрат социалистите, преориентирали се към партията на президента (2017 - 2026) Румен Радев.

"Пророкуванията за БСП няма да се сбъднат, а напротив, тя тръгва по път към възстановяване на своето значение и това е добра новина не само за социалистите", уверявам ви, каза Зарков.

"БСП ще се завърне в българската и европейската политика. На Националния съвет бяха изразени притесненията от присъствието на военна авиация на летището. Въпреки обясненията от Министерството на отбраната продължават съвсем естествени притеснения и ние ще настояваме за обяснение на този въпрос. Но това показва нещо по-дълбоко - в последните месеци се създаде усещането, че има многонационален консенсус за курса на Европа за по-голямо въоръжаване и милитаризация. Това не е така. Левите партии не приемат безкритично този курс. Социалистите ясно заявяват, че повече пари за въоръжаване не води до по-голяма сигурност. Това води само до война", посочи Зарков.

На 7 март ще бъде следващото заседание на пленума, когато листите ще бъдат изпълнени и ще бъдат избрани водачите на останалите десет листи, за които не бяха приети решения днес. Петър Кънев, който води листата в Бургас 11 пъти, отстъпва мястото си.

Заседанието е преминало бързо и спокойно. 

Военната помощ на Украйна е друг въпрос, по който няма промяна в нашата позиция.

Станишев е председателствал нашата партия 13 години, бил е премиер, председател на европейските социалисти, част е от Националния съвет. Много съм щастлив, ме той прие, надявам се да работим добре. Няма влияние на Пеевски над Станишев и над никого в нашите листи. Дори и да има, той никога няма да ме пробие. Никога", увери Зарков.

Останалите в бюрото са предимно кметове на общини и не носят основната отговорност за решенията, вземани през последната година и половина.

БСП отново ще се яви като коалиция "БСП - Обединена левица".

Янкулов прави добре.

Други от От страната и света

Предотвратен е евентуален незаконен внос на овце от Гърция

Инспектори от Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ) – Кърджали, и гранични полицаи предотвратиха евентуален незаконен превоз на овце от Гърция

Две жени и деца пострадаха при катастрофа на "Струма"

Четирима души - две жени и две деца, са пострадали при катастрофа при 50-и км на магистрала "Струма", каза за БТА говорителят на Областна дирекция на МВР – Кюстендил Катя Табачка

Предадоха на прокуратурата резултатите от анализа на умрелите птици и делфини край Шабла

МОСВ предаде на прокуратурата резултатите от анализа на загиналите птици и китоподобни бозайници край Шабла. След постъпването на всички документи, които доказват

Дигиталният ад след раздялата

При 85% от жертвите на домашно насилие тормозът продължава онлайн Насилниците хакват профилите им, следят ги през телефона, инсталират шпионски приложения

Путин отива на посещение в Китай

Руският президент Владимир Путин ще посети Китай през първата половина на 2026 г., предаде Ройтерс, като се позова на руски новинарски агенции, цитиращи външния министър Сергей Лавров

>