Собственикът на БМВ-то, с което пиян уби семейство край Пазарджик, се размина с излизането от ареста

12.02.2026 16:42 24 часа Пловдив онлайн
Румен Георгиев в съда в Пловдив.

Апелативният съд в Пловдив отмени гаранцията от 5000 евро на Румен Георгиев, постановена от първата инстанция 

Апелативният съд в Пловдив отмени гаранцията от 5000 евро на Румен Георгиев, собственик на БМВ-то, с което на 29 март м. г. пияният Тодор Нейков причини тежка катастрофа на магистрала "Тракия" край Пазарджик и семейство от Костенец загина. По-леката мярка за неотклонение беше определена от магистратите в Пазарджик, но с окончателно определение на втората инстанция той остава в ареста. 

Водачът Тодор Нейков вече е с присъда - Окръжният съд в Пазарджик постанови 10 г. затвор за него, но наказанието беше намалено на 8 г. от ВКС с мотива, че то е явно несправедливо. 

На фаталната дата Нейков и Георгиев пили цяла нощ и се качили на колата, за да търсят още алкохол. Георгиев бил с 1,85 промила, а Нейков - с 2,04, нямал и книжка, но въпреки това собственикът на БМВ-то му дал да кара. Двамата потеглили по магистрала "Тракия", Нейков карал със 181 км/час, на 58-ия километър в посока Бургас колата се блъснала в задната част на микробус "Форд Транзит", в който били майсторите ножари от Костенец Иван Радев и Весела Узунова. Последвал сблъсък и с ТИР и Радев и Узунова загинали на място.

Румен Георгиев прави пети опит да излезе на свобода от задържането си след тежката катастрофа. 

Други от Регион

Условна получи 74-годишен, катастрофирал в пловдивско село и убил пътничка в колата си

Водачът се блъснал в табела на бензиностанция, пристигналите лекари констатирали смъртта на 71-годишната жена в колата 2 г. и 8 месеца условно получи 74-годишен мъж

Чатове и снимки уличиха лекарка от Асеновград, осъдена за фалшиви ковид сертификати

Решението на съда: 1 година условно с изпитателен срок от 3 г. и глоба от 1000 евро Д-р Ангелина Згуровска отрича да е виновна, но в телефона са открити съобщения за цената като "Вече е 350 лв

Оспориха решението на съветниците в Карлово за референдум за завода за барут

Две жалби срещу решението на Общинския съвет в Карлово, с което беше насрочен местен референдум на 28 юни 2026 г. за изграждането на завод за барут, са подадени пред Административния  съд – Пловдив

Младежи от Раковски влязоха в ролята на огнеборци (Снимки)

Младежи на възраст между 16 и 20 г. от Раковски влязоха в обувките на пожарникарите и видяха какво е да си огнеборец по време на информационна среща в Енория "Св. Михаил Архангел"

Термодрон и следово куче са включени в издирването на мъжа, изчезнал преди 3 дни край Мадан

Продължава издирването на изчезналия преди три дни Силви Тахиров от маданското село Средногорци. В търсенето на 56-годишния мъж са включени следово куче и термодрон

>