Задържаният пловдивски преподавател блудствал със своя ученичка на 16, пращал голи снимки и на 13-годишна

06.02.2026 12:30 24 часа Пловдив онлайн
Аврам Андреев на първия учебен ден сред бъдещите си ученици. Снимка: Фейсбук/Аvram Andreev

Освободиха Аврам Андреев и като треньор по баскетбол на деца 

Задържаният преподавател в пловдивското училище "Софроний Врачански" Аврам Андреев е с обвинение за блудство със своя ученичка на 16 и разпространение на порнографски материали на 13-годишна, става ясно от съобщение на прокуратурата. По-малкото момиче е от същото учебно заведение, но той не й е водил часове. 

Повдигнатите му обвинения са общо 4. Две от тях са свързани с 16-годишната - през октомври м. г. той се свързал с нея в интернет, а след това извършил и блудствени действия, а тя е била зависима от него, защото Андреев е бил неин учител. 

През ноември 2025-а той се свързал през социалните мрежи и 13-годишното момиче и й изпращал голи снимки и клипове, за което са другите две обвинения. 

За блудство Наказателният кодекс предвижда затвор от 2 до 8 години, за контактите с малолетни и непълнолетни с цел  сексуални отношения законодателят е определил от 3 до 10 години и глоба от 10 000 до 20 000 лв.

Както "24 часа" вече писа, Аврам Андреев е бил освободен от работа като учител след получаването на сигнала. От баскетболен клуб "Локомотив" съобщиха, че също са го уволнили като треньор на детско-юношеската школа.  

Други от От Пловдив

Трима пострадаха при пожар в магазин в Пловдив

Двама мъже на по 39 г. и жена на 36 пострадаха при пожар в Пловдив, като вдишаха газове. В 14,02 часа вчера в оперативния център е получен сигнал за пожар в магазин за хранителни и перилни продукти

Майката на убития в Пловдив Недялко: 4 г. сме в омагьосан кръг от смешни адвокатски искания

4 г. след смъртта на сина ми ние сме отново на първа инстанция, нямаме присъда. Постоянно има адвокатски трикове, които бавят заседанията и се въртим в един омагьосан кръг

Пловдив на крачка от ЮНЕСКО - не с възрожденските къщи, а с римските си мозайки

Последната дума е на експерти от 21 държави, те ще кажат дали мозайките притежават изключителна универсална стойност За Ирина Бокова късноантичните цветни пана на Филипопол имат всички достойнства да

Родители недоволни: Кога най–после ще е готова Хуманитарната гимназия?

Родители на ученици открито негодуват от забавения ремонт на Хуманитарната гимназия в Пловдив. Тя затвори миналата година и непрекъснато се изместват сроковете за приключване на строителните дейности

Вдигат автогара до "Филипово" трета категория

Общината сключва споразумение с НКЖИ за ползване на терена Кметът на Пловдив Костадин Димитров проведе среща с представители на Национална компания „Железопътна инфраструктура" в търсене на решение

>