Арестуваха учител от Пловдив за блудство с ученичка

06.02.2026 10:33 Ваня Драганова
Задържаният учител Аврам Андреев. Снимка: Фейсбук/Avram Andreev

 Комуникирал в интернет и с малолетна, на която не преподавал                                                                                                                 

Учителят по география и икономика в пловдивското училище "Софроний Врачански" Аврам Андреев е задържан по обвинение в блудство със своя ученичка. Момичето е навършило 14 години, но по разследването има данни за недопустими контакти с още 1 момиче, което е малолетно. То не е ученичка на Андреев, комуникирало  с него в интернет и според обвинението мъжът му изпращал порнографски материали. Според първоначалната информация става дума за снимки на интимните му части. 

Тази девойка имала манипулиран профил в социалните мрежи, в който се представяла за  17-годишна, снимката също била обработена така, че да изглежда по-голяма. След общуването с Андреев в интернет тя и нейна приятелка, навършила 14 години, снимали преподавателя с негова колежка в училището. Били наказани за това. По-късно приятелка на момичето със скритата самоличност се изплюла върху учителка, после обяснила, че искала да уцели Андреев. Ръководството  на учебното заведение решило да я премести в друго училище и тогава бащата подал сигнал с разпечатки на кореспонденцията на дъщеря си с малолетното момиче и така комуникацията с учителя излязла наяве.

Аврам Андреев е в ареста в решения и на Районния, и на Окръжния съд в Пловдив. "Експертизите не са готови, не мога да кажа дали има снимки на интимни части, разследващите го твърдят, но аз не съм ги виждала", коментира пред "24 часа" адвокатката на Андреев Зоя Тошкова. По нейна информация Андреев е напуснал училището веднага след повдигането на обвинението.

"Не искаме да всяваме смут и паника у родителите и да създаваме излишно напрежение. Това дело трябва да се гледа при закрити врати, защото имаме пострадали непълнолетни и малолетни. Няма как да изнесем детайли, защото се касае за интимния живот на подрастващи", обясни говорителят на районната прокуратура в Пловдив Пламен Пантов. И посочи, че разследването продължава.

На профила във фейсбук на Аврам Андреев все още е посочено, че преподава в СУ "Св. Софроний Врачански". Виждат се снимки с ученици, публикации за учебния процес, както и кадри от детската баскетболна школа, в която е треньор.

Аврам Андреев е син на бившия директор на операта в Пловдив и депутат във Великото народно събрание Андрей Андреев. Задържаният носи името на дядо си - големия оперен певец Аврам Андреев.  

Други от От Пловдив

Конфискуваха 747 стоки менте от магазин в "Столипиново"

747 стоки менте - предимно спортни дрехи и комплекти, са иззети от магазин в кв. "Столипиново", съобщават от полицията. Акцията е проведена от служители на отдел „Икономическа полиция" като част от

Полицията проверява за мъж, предлагал на деца ги вози с колата му в "Коматево" и близките села

Служители от пловдивското Първо районно управление са започнали проверка по повод публикация във фейсбук група, че в квартал "Коматево" и околните села бил забелязан непознат мъж

Кастрация на куче излиза около 300 евро, на котка - 77, община Пловдив пуска ваучери

Кампанията стартира на 1 април и продължава до края на годината Кампания, поощряваща кастрирането на домашни кучета и котки, за поредна година реализира Община Пловдив

Никола Янков, "Синя България": Пловдивчани могат да бъдат богати и преуспяващи при свободен пазар и независима икономика

Дясната формация ще спре ограбването на данъците чрез непрозрачни обществени поръчки и ще изгради необходимата модерна инфраструктура с участието на частни инвеститори "Пловдив има изключителен

Наводнена улица "погълна" лека кола в Пловдив, спука се магистрален водопровод

Без вода са високите етажи в града, не се посочва час на възстановяване на захранването Цялата предница на лек автомобил пропадна в трап, издълбан от наводнение вследствие на спукан водопровод

>