Семейство повярва на мним полицай и хвърли през ограда на училище 31 хиляди евро в Кюстендил

22.01.2026 11:57
Семейство е станало жертва на ало измама СНИМКА: Pixabay

Семейство от Кюстендил е станало жертва на телефонна измама снощи, съобщиха от полицията в Кюстендил. Двойката е измамена с 31 хиляди евро, които били хвърлени през оградата на училище в града. Измамниците се издирват, казаха от полицията.

Измамените са отишли в полицията в Кюстендил снощи, в 2:40 ч., за да съобщят, че са били въведени в заблуждение по телефона от непознат мъж, който се представил се за полицай от националната полиция. Мъжът им съобщил, че ще последва обаждане от измамници, които проследяват, които ще им поискат пари. Уверил ги, че полицията е в готовност да реагира и да задържи престъпниците. Семейството е контролирано постоянно по телефоните, като не им е било позволявано да говорят с други хора.

Комуникацията по телефона между жертвите, измамниците и "полицая" е продължила до късно през нощта, казаха от полицията. Жертвите на измамата били уведомени, че има задържани, водят се разговори с прокурор, а мнимият полицай им дал телефонен номер за връзка.

Парите, общо 31 хиляди евро, били занесени до близко училище и хвърлени през оградата. След оставянето на парите и спазените указания обажданията били преустановени, семейството опитало да се свърже с полицая, но без резултат.

Специализираните полицейски действия са започнали веднага след заявяването на деянието от служители на РУ - Кюстендил. По случая е образувано досъдебно производство по случая, уведомен е и дежурен прокурор.

Само преди дни възрастна двойка от с. Лозно, община Кюстендил, стана жертва на грабеж, след като обмени спестяванията си в евро в банков клон в града, припомня БТА.

Други от От страната и света

На първо четене: Деца под 14 години ще ползват атракциони само с пълнолетен придружител

Деца под 14 години ще могат да ползват атракционни услуги единствено в присъствието на пълнолетен придружител. Тези промени в законопроекта за общите изисквания за безопасност при предоставяне на

На комисия: създава се единна информационна система за регистрация на тротинетки

Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата" да създаде и поддържа регистър на индивидуалните електрически превозни средства и техните собственици

Пеевски: За България е чест и привилегия да бъде в Съвета за мир на Тръмп

Поздравявам министър-председателя Росен Желязков и българското правителство за това, че направиха решителна за бъдещето на страната ни крачка, с присъединяването ни към Хартата на Съвета за мир на

Пътнически влак се блъсна в строителен кран в Испания, има ранени (Видео)

Пътнически влак се е блъснал в строителен кран в югоизточна Испания. Няколко души са ранени, един от които сериозно, съобщи държавната телевизия TVE. Инцидентът е станал в Картахена, в региона Мурсия

Желязков: Следващата седмица ще внесем в парламента ратификация на присъединяването на България към Борда за мир

„Днес България се присъедини към Борда за мира под патронажа на Съединените американски щати и лично на президента Тръмп. За нас е изключителна чест и гордост

>