160 снегорина готови да чистят в София

10.01.2026 11:06

За почиставне на пътищата в София в готовност са общо 160 снегопочистващи машини, като през нощта в работен режим е била включена част от техниката, съобщават от Столична община, цитирана от БТА.

Обработване против заснежаване и заледяване е извършено на територията на районите „Панчарево", „Витоша", „Овча купел" и „Банкя". Почистени са участъци от Южната дъга на Околовръстния път, както и общински пътища в районите „Панчарево" и „Банкя". Аварийните екипи работят по отстраняването на завирени участъци на пътните платна. От сутринта седем екипа са на терен и работят по 10 сигнала за завирени участъци.

Към момента градският транспорт се движи и изпълнява редовните си маршрути на територията на цялата община. Столичната община призовава водачите на моторни превозни средства да излизат на пътя само с автомобили, подготвени за зимни условия, и да се движат с повишено внимание и съобразена скорост.

До планина Витоша се движат автобусите по линии 61 и 63. От общината напомнят, че в интервала от 10:00 до 15:00 ч. са затворени пътните участъци на Витоша в посока хижа „Алеко" и Златните мостове.

През нощта в Природен парк „Витоша" са извършени обработки с пясък по пътищата от кв. „Драгалевци" към хижа „Алеко" и от кв. „Бояна" към местността „Златни мостове". На територията на Природен парк „Витоша" през нощта е отчетен непрекъснат и обилен снеговалеж, с натрупване между 5 и 10 см нова снежна покривка, при температура около –2°C.

Междувременно от Столична община увериха, че градският транспорт се движи и изпълнява обичайните си маршрути.

Напомняме, че временно, в интервала от 10:00 до 15:00 ч., са затворени пътните участъци на Витоша в посока хижа „Алеко" и „Златни мостове" за автомобили. Възстановено е движението на автобусни линии 61 и 63 към Златните мостове, а линия 66 се движи до заслона „Бай Кръстьо", заявиха от кметството.

През нощта в Природен парк „Витоша" са извършени обработки с пясък по пътищата от кв. „Драгалевци" към хижа „Алеко" и от кв. „Бояна" към местността „Златни мостове". На територията на Витоша през нощта е отчетен непрекъснат и обилен снеговалеж, с натрупване между 5 и 10 см нова снежна покривка.

Лоши са условията в планините, казаха по-рано днес от Планинската спасителна служба.

Други от От страната и света

АПИ: 468 снегорина обработват пътища в страната

468 снегопочистващи машини обработват настилките по републиканските пътища. Трасетата са почистени, проходими при зимни условия и обстановката е спокойна, работата по третиране продължава

Фалшива банкнота от 200 евро е открита в оборота на селски магазин у нас

Хартиен отрязък, наподобяващ банкнота от 200 евро, е открит в оборота на хранителен магазин в град Завет, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Разград, съобщи БТА

Тръмп е наредил на командири на спецчасти да подготвят план за нахлуване в Гренландия

Генералите му били против, подобен ход може да минира НАТО отвътре    Доналд Тръмп е наредил на командирите на специалните части да изготвят план за нахлуване в Гренландия

Владимир Иванов: Прогнозите, че ще катастрофира въвеждането на еврото, не се сбъднаха

Прогнозите, че ще катастрофира въвеждането на еврото в България, не се сбъднаха, тръгваме много добре. Това каза пред БНР Владимир Иванов, председател на Координационния център за еврото и

Българи масово напускат Великобритания, около 11 хиляди се завърнали у нас

Разходите за живот, цените на наемите, храните и енергията карат все повече сънародници да напускат Острова Все повече българи напускат Великобритания

>