Още 3 детски площадки са готови в община Пазарджик

22.12.2025 11:07 Диана Варникова
Новите детски площадки

Още три нови детски площадки на територията на общината са напълно завършени и въведени в експлоатация в края на текущата година. Те се намират в селата Цар Асен и Величково, както и в гр. Пазарджик - между ул. „Васил Левски" и ул. „Никола Ръжанков". Обектите са изпълнени в съответствие с всички изисквания за безопасност и осигуряват модерна и функционална среда за игра и отдих на децата.

Довършителни дейности остават по още пет детски площадки, които ще бъдат приключени в началото на 2026 г. В селата Алеко Константиново и Тополи дол, както и на ул. „Бузлуджа" в град Пазарджик изграждането е завършено и остава само поставянето на огради до първите дни на новата година. Детските площадки на ул. „Пловдивска" в Пазарджик и в с. Сбор също ще бъдат напълно завършени в началото на 2026 г.

С реализацията на тези обекти за период от една година община Пазарджик изгради общо 12 нови детски площадки. В предходните месеци бяха открити и въведени в експлоатация площадки на бул. „Георги Бенковски" в Пазарджик, в селата Драгор и Братаница, детска площадка "Липа" до Арменска апостолическа православна църква, както и в двора на детска градина "Юрий Гагарин".

Целта на Община Пазарджик е ежегодно да се изграждат по повече от 10 нови детски площадки, паралелно с извършване на текущи ремонти и обновяване на съществуващите съоръжения, за да се създава по-добра, по-безопасна и по-качествена среда за децата и семействата в цялата община, коментират от кметската администрация.

Други от Регион

Младежи запалиха стопанска постройка в Оризари, искали да си правят селфита (Снимки)

Гъстият черен дим се виждал от километри  Младежи от пловдивското село Оризари са заподозрени в умишлен палеж на селскостопанска постройка на входа на населеното място, научи "24 часа"

Регионалният министър огледа ремонта на пътя за Първенец, завършват го до есента

Няма как да се премахнат мантинелите по Околовръстното на Пловдив, ще правим джобове, обясни Николай Найденов Хвърли вината за спрения Югоизточен обход на общината Министърът на регионалното

100 стажант-полицаи дариха кръв в Пазарджик (Снимки)

Още в началото на кариерата си дават принос за спасяване на човешки животи За поредна година стажантите от Центъра за специализация и професионална подготовка в Пазарджик при Академията на МВР взеха

Задържан с дрога за близо 35 хил. лв. в Карловско опита да излезе от ареста, отказаха му

Апелативният съд в Пловдив потвърди мярката на окръжните магистрати и остави мъж, обвинен в държане на наркотици с цел разпространение.  Той бил задържан на 25 ноември м.г

Кола се обърна по таван след удар на Околовръстното на Карлово, 48-годишен е в болница

Алкохолните проби на участниците в катастрофата са отрицателни 48-годишен водач е настанен в болница след катастрофа на Околовръстния път на Карлово, съобщиха от МВР.  Около 19,30 ч

>