Отнеха регистрацията на салона, в който козметичка обезобрази жена с "билков пилинг"

20.12.2025 20:41
Лиана Георгиева след процедурата КАДЪР: НОВА ТВ

Салонът, в който жена получи втора степен изгаряния, след "билков пилинг", от вчера е с отнета регистрация. За това съобщиха от столичната здравна инспекция.

До това се е стигнало, защото проверяващите не са били допуснати до злополучното студио за красота, което се намира в жилищен блок в столицата, няколко пъти само в рамките на тази година.

Отнетата регистрация означава, че в салона вече не може да се извършва никаква дейност, като козметични процедури, съобщава bTV, 

"Болките бяха... дори не мога да ги опиша. Козметикът се стресна. Но ме увери, че всичко ще бъде наред и процедурата си продължи", коментира потърпевшата Лияна.

"Възстановяването ще продължи 1 година, като първите 6 месеца са критични и не мога да се излагам на пряка слънчева светлина", посочи тя.

"Аз не съм направила нищо, което е извън протокола. Вие смятате ли, че ако ви сложа киселина на лицето, няма да има изгаряне? Тази специална трансформация на лицето, която трябва да се случи, няма да стане с намазване на шоколад", заяви козметичката Делчева по телефона.

Наша проверка в интернет страница на салона показва, че козметичката продължава да рекламира дейността си, включително и поставяне на хиалуронови филъри и ботокс.

Жената не е включена в регистрите на Българския лекарски съюз, което означава, че няма право да извършва процедури, които са медицински.

Други от От страната и света

Делириум: Световно сопрано “полудява” 4 пъти навръх 8 март в София

Джесика Прат е призната за една от най-големите майсторки на колоратурните роли в белкантовия репертоар С изпълнение на четири от най-великите сцени на полудяване на оперни героини концертът на

Хаменей искал да умре като мъченик, разработил план за хаос в Близкия изток

Целта на ударите на Техеран е да разруши световните пазари 86-годишният аятолах Али Хаменей е очаквал да бъде убит от САЩ и Израел и е искал да умре като мъченик

Втори министър напуска кабинета “Гюров” след 14 дни на поста (обзор)

Ангелина Бонева подаде оставка, приета е в болница Слухове сред политиците, че причината за оттеглянето обаче са скандалите около скока на водата и натиск за рокади Ангелина Бонева - регионална

“Мене ме нема в целата схема!”: Десислава се разграничи - от политика или от мъжа Радев? (Обзор)

“Не ме търсете тука”, цитира тя “Ъпсурт”, но първа направи популярно лого на новата коалиция на експрезидента За протокола - “мене ме нема в целата схема”, както пеят ЪпсурТ

Майката на убития Митко отказа среща с министър Дечев, върнал начело на МВР в Пловдив комисар Костадинов (обзор)

ГДБОП, националната полиция и жандармерията също с нови шефове, ще сменят и тези на районните управления Не възнамерявам да отида на среща с вътрешния министър Емил Дечев

>