Пиян шофьор се блъсна в бордюри и пътен знак край Добрич

18.12.2025 17:26 Дияна Райнова
СНИМКА: Архив

Шофьор с 0,50 промила алкохол се блъсна последователно в бордюри и пътен знак край Добрич, съобщават от Областната дирекция на МВР.

На 17 декември, около 20 часа е получено съобщение за възникнало пътнотранспортно произшествие по околовръстен път на град Добрич на разклона за село Козлодуйци. Установено е, че лек автомобил „Хонда" управляван от 21-годишен, мъж поради движение с несъобразена скорост губи контрол и се блъска последователно в бордюри и пътен знак. Извършената проверка за употреба на алкохол с техническо средство, установява наличието на 0,50 промила.

При инцидента е пострадало возещо се в автомобила момиче на 18 години, което е настанено в болницата в Добрич с комоцио, без опасност за живота. По случая е съставен акт.

Пак на 17 декември, около 7:30 часа в района на село Жегларци товарен автомобил с прикачено полуремарке, управляван от 43-годишен мъж, на десен завой се поднася на заледено участък от пътя и се удря в крайпътно дърво. Нанесени са материални щети, няма пострадали.

Същия ден в района на селото, около 7:40 часа лек автомобил „Фолксваген", управляван от 65-годишен мъж, на заледен пътен участък, губи контрол и отново се удря в крайпътно дърво. Няма пострадали, нанесени са материални щети.

Други от От страната и света

Хора с увреждания протестираха под надслов "Лична мобилност и право на достоен живот"

Протест на хора с увреждания пред сградата на Столичната община. Мотото на демонстрацията е „Лична мобилност и право на достоен живот". „Няма рампи, по които човек самостоятелно да се качи в градския

Зам.-министър Радослав Русев: Строително-информационното моделиране в България ще допринесе за по-голяма прозрачност

Внедряването на строително-информационно моделиране (СИМ) в България трябва да бъде сред приоритетите в следващите месеци като основа за дългосрочна цифрова реформа в строителния сектор

ГЕРБ-СДС искат свиване на дефицита, ще подкрепят "стойностните" предложения

Като позиционирани дясно-център много разчитаме мерки за бюджетна консолидация - тоест свиване на дефицита. Често чуваме как ще овладеят инфлацията с даване на още пари - това е като гасене на огън с

Край на евтиния транспорт с бусове до Европа

Слагат тахографи като при камионите от 1 юли От 1 юли 2026 г. европейският транспорт влиза в нова ера за лекотоварните бусове и пътническите микробуси

И Пеевски не отиде на консултациите при Илияна Йотова (На живо)

ДПС e третата политическа формация, отзовала се на консултациите при президента Илияна Йотова за съставяне на правителство. Това е и третата формация, чийто лидер Делян Пеевски не дойде на „Дондуков"

>