Ще създадат три паркинга по улицата до детската болница в Бургас (Снимки)

13.12.2025 16:06
СНИМКА: Община Бургас
СНИМКА: Община Бургас
СНИМКА: Община Бургас

Три паркинга ще облекчат паркирането по ул. „Св. Пантелеймон Лечител", в отсечката от бул. „Стефан Стамболов" до Детската болница, съобщиха от общината.

Общо 88 паркоместа ще бъдат обособени пред новото здравно заведение и пред спортна зала „Бойчо Брънзов".

След като ремонтът на улицата в тази ѝ част приключи, ще се обособи паркинг и встрани от спортната зала. Там и сега се паркира, но теренът не е регулиран, допълват от общината.

Пълната реконструкция на ул. „Свети Пантелеймон Лечител" продължава. Там вече са подменени всички комуникации и ВиК мрежата.

По европейски проект по нея се изгражда и зелен коридор с велоалея, който започва от бул. „Стефан Стамболов", минава покрай ОУ „Георги Бенковски" и се съединява с велоалеята на бул. „Димитър Димов".

Уличната регулация по „Св. Пантелеймон Лечител" ще се запази такава, каквато е била винаги. Самата улица е такъв клас, че по нея не трябва да има крайулично паркиране. Именно за това се обособяват и новите паркинги.

Места за паркиране на автомобили са предвидени в другата част на улицата, която води към Немската езикова гимназия.

Други от От страната и света

Поне 20 евро великденска добавка към пенсиите, смятали може ли да са и по 30 за всички

За да ги плати, правителството трябва да намери поне 50 млн. евро Имало и варианти бонусът да е различен според размера на пенсията Поне 20 евро великденска добавка към пенсиите предвижда да отпусне

Теглят номерата на машините за гласуване, които ще преминат удостоверяване

Днес ще бъдат изтеглени номерата на машините за гласуване, които ще преминат удостоверяване за съответствие за изборите на 19 април. Това ще стане в Министерството на електронното управление

Иранската Революционна гвардия пуска корабите през Ормузкия проток, но само при гонене на посланиците на САЩ и Израел

Корпусът на гвардейците на Ислямската революция (КГИР) заяви, че всяка арабска или европейска страна, която експулсира посланиците на Израел и САЩ от територията си

Парламентът на извънредно заседание заради кризата с горивата

Извънредно заседание на парламента ще бъде проведено днес. В дневния ред е заложена само една точка, а именно изслушване на служебния министър на финансите, директора на Агенция „Митници"

Петролът поевтиня след коментар на Тръмп за войната

Цената на петрола сорт „Брент" спадна с около 8,5% до 92,50 долара за барел. Търгуваният в САЩ петрол също поевтиня с около 9% – до 88, 60 долара за барел

>