До 12 градуса в неделя, мъгла ще има в котловините и Дунавската равнина

13.12.2025 13:54
До 12 градуса в неделя, мъгла ще има в котловините и Дунавската равнина. СНИМКА: ПИКСАБЕЙ

През нощта ще бъде почти тихо и на много места в равнините и котловините ще се образува мъгла или ниска облачност. В останалата част от страната ще бъде предимно ясно. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, в отделни котловини до минус 4°, в София – около 0°, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.

Атмосферното налягане е значително по-високо от средното за месеца, през деня слабо ще се понижи, но още остане по-високо от средното.

Утре сутринта в Дунавската равнина и на места в котловините ще има мъгла, но след обяд, с появата на до умерен вятър от запад-северозапад, видимостта ще се подобрява. Значителна ще се задържи облачността над североизточните райони. В останалата част от страната времето ще бъде предимно слънчево. Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°, по-ниски в местата с по-трайна мъгла, в София – около 9°.

По Черноморието облачността ще е променлива, по-често намаляваща до предимно слънчево. В сутрешните часове на места видимостта ще е намалена. Ще духа до умерен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 9° и 12°. Температурата на морската вода е 12°-14°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра – около 0°.

В понеделник и вторник времето ще бъде почти тихо и на много места в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска слоеста облачност. В останалата част от страната времето ще бъде слънчево, във вторник с разкъсана висока облачност. Минималните температури ще са между минус 3° и 2°, а максималните - между 7° и 12°, по-ниски в местата с трайна мъгла.

Други от Времето

Облачно, но по-топло, до 8° в Пловдив

Днес преди обяд облачността ще е значителна, а над Северозападна България и Горнотракийската низина ще има ниска слоеста облачност или мъгла, сочи прогнозата на НИМХ

Проф. Георги Рачев: За 14 февруари ще е хубаво времето

"Динамично време и тази седмица. Днес е хладно, ветровете са доста студени, но утре ще има затопляне", заяви в "Тази сутрин" по bTV метеорологът проф. Георги Рачев

Облачно и по-студено днес, до 5° в Пловдив

Утрото ще е студено, с минимални температури между минус 4° и 1°, в Пловдив - 1°. През деня облачността ще е значителна. Преди обяд на места в югоизточните райони ще бъде с превалявания от дъжд

Облачно и дъждовно, в Пловдив ще е до 8°

В понеделник облачно ще е над цялата страна, сочи прогнозата на НИМХ. Преди обяд на места в Южна България ще завали дъжд, до края на деня валежите ще обхванат по-голямата част от страната

Условията за туризъм в планините са добри

Добри са условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). Времето е облачно, на места има мъгла

>