Стотици привърженици на ДПС–НН в Хасково скандират: "Да живее България"

09.12.2025 19:48

На митинг под надслов "Не на омразата", организиран от „ДПС- Ново начало“, граждани в Хасково на централния площад „Свобода“ изразиха своята подкрепа за правителството. Митингът се провежда при засилена полицейска охрана. Призивите са за стабилност и сигурност и срещу насилието и омразата, предаде БТА.

Директорът на Областната дирекция на МВР Мирослав Христов каза за БТА, че има подадено в Община Хасково уведомление за демонтрацията във времето от 18:00 до 20:00 часа тази вечер.

Част от присъстващите носят българския трикольор и знамето на Европейския съюз, а други издигат плакати с надписи: "Който сее ветрове, жъне бури", "Тук сме! Има ни! И сме силни!" и "Не на омразата". На митинга хората изразяват подкрепа за членството на страната ни в ЕС и НАТО също с плакати с надписи "Пътят на България е Европейския съюз и НАТО". Те скандират "Да живее България". 

Други от От страната и света

Честват националния ни празник в Истанбул и Одрин

В Истанбул днес с благодарствен молебен и прием ще бъде отбелязан Националният празник на България, 3 март, съобщи БТА. Сутринта  в Желязната църква „Свети Стефан“ на брега на Златния рог сутринта ще

Потушени 80 пожара в страната за денонощие, един е пострадал

Потушени са 80 пожара в страната за изминалото денонощие. Това съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГД ПБЗН), съобщи БТА

Оригиналният първообраз на българския трибагреник ще бъде показан днес във Военноисторическия музей

Оригиналното знаме – първообраз на българския трибагреник и един от най-ценните символи на държавността, ще бъде показано само днес, 3 март, в Националния военноисторически музей (НВИМ)

Новите леки автомобили стават по-евтини, продажбите у нас растат

Новите леки автомобили стават относително по-евтини и достъпни, и най-големият знак за това е увеличаването на продажбите в страната. Това каза за БТА председателят на УС на Асоциацията на

Пеевски: Винаги ще пазим националния ни идеал - свободна и независима България!

Поздравявам всички български граждани с националния празник 3-ти март. Бъдете горди, уверени и свободни граждани в сигурна и мирна България! Това заявява лидерът на ДПС и ПГ на ДПС-Ново начало Делян

>