53 пожара са потушени в страната за денонощие

06.12.2025 09:05
Пожарна

За изминалото денонощие са потушени общо 53 пожара в страната, а екипите на пожарната се се отзовали на 99 сигнала за произшествия, съобщава на сайта си Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението". При пожарите няма загинали и пострадали.

В Шумен вчера сутринта е получен сигнал за пламъци на покрива на фирма "Артемис" в града. Произшествието е ликвидирано с три пожарни автомобила.

С преки материални щети са били 20 пожара, от които осем в жилищни сгради, два в промишлени сгради и др. Без нанесени материални щети са били 33 пожара. Извършени са 40 спасителни дейности и помощни операции. Лъжливи повиквания са шест, пише БТА.

Други от От страната и света

От семейна компания до лидер на пазара на акумулаторни батерии

В началото започва само с дистрибуция, с времето развива и производство, днес вече автоматизира процесите От семейна компания до лидер на пазара - това в едно изречение е историята на основаната през

Православен календар за 26 януари, вижте кой има имен ден

Преп. Ксенофонт и дружината му. Св. Амон. Св. Павла  Ксенофонт и жена му Мария изпратили синовете си Аркадий и Йоан да  учат в Бейрут, но корабокрушение разделило братята

Много приоритети – хилав успех

Отказът от ненужното е трудно изкуство, но има алгоритъм за есенциализъм "Точният човек" е специален проект на "24 часа" за професионалния успех, растежа в кариерата, личностното развитие

Тежка катастрофа спря трафика през Хаинбоаз тази нощ

9 -годишно дете е в критично състояние, а още трима от семейството му са ранени в тежка катастрофа, станала преди полунощ срещу понеделник в Прохода на републиката

Жертвите на пожари гонят убитите в катастрофи, 4-ма загинаха от дим при опит за евакуация за 8 дни

22-ма българи умряха от огнени стихии от 1 януари до 25-и, за това време 27 намериха смъртта си на пътя Жертвите на пожари през януари гонят тези при пътни инциденти, показа проверка на “24 часа”

>