Правителството одобри над 17 млн. лв. за нови сгради на детски градини, училища и спортни площадки

26.11.2025 16:58
Министерски съвет Снимка: Архив

Правителството одобри 17 341 386 лева за общините за осигуряване на дейности по програмите за изграждане и надграждане на детски ясли, детски градини и училища, за програмата за ремонт и изграждане на нови спортни площадки и физкултурни салони, както и за инвестиционни проекти на общините Пловдив, Петрич и Марица. Това съобщи пресслужбата на Министерския съвет.

По програмата за изграждане и надграждане на детски ясли, детски градини и училища за периода 2020-2025 г. до момента са изпълнени проекти за 45 детски градини, по които са разкрити 2862 нови места. В 30 училища са създадени или надградени условия за преминаване на едносменен режим на обучение.

За периода 2024-2027 г. по същата програма до момента са изплатени 26 296 362 лв. Два от започналите 92 проекта вече са приключили.

Отпускат се и средства за проекти за спортни площадки и физкултурни салони. До момента по тази програма са изградени 22 физкултурни салона, като продължават дейностите по общо започналите 130 проекта. Готови са и 234 спортни площадки.

На 13 октомври тази година, министърът на образованието и науката Красимир Вълчев преряза лентата на новия физкултурен салон на Професионалната гимназия по стопанско управление, администрация и услуги „Атанас Буров“ в Силистра. „Удовлетворен съм да видя, че това, което започнахме през 2023 г. с въвеждането на Програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони, вече дава резултат. Вашето училище е едно от първите, където разполагаме с добре изграден, модерен и просторен физкултурен салон. Радвам се, че в училището има толкова много ученици, които спортуват. Изследванията показват, че децата, които учат и спортуват, се справят по-добре в живота“, каза тогава министър Вълчев в обръщението си към учителите и учениците.

 Вижте какво още реши правителството днес.

Други от От страната и света

Димитър Николов: Бъдете смели - вдигнете поглед към хоризонта. Вярвам в хората на Бургас и всеки е важен!

Честит празник, Бургас! Никулден е празник на закрилата, на надеждата и на благодарността към Свети Николай Чудотворец и към всички, които със своя труд

Никулден е! Вижте кои празнуват

Днес честваме свети Николай Чудотворец и празнуваме Никулден. Св. Николай е един от най-почитаните християнски светци. Той е покровител на моретата, езерата и реките, на моряците и рибарите

Само в "24 часа" на 6 декември: Капанът lover boy - "обича" като във филм, за да те продава - съботен очерк

Само в "24 часа" на 6 декември четете: Учени прочетоха по мозъка: юношеството продължава до 32 г. Майката на Никола Цолов щяла да го роди на сцената, от малък бързал Рачков почетен гражданин след

Димитър Попов сглоби кабинет в "12 без 1 мин." по Коледа преди 25 г. (Снимки)

Юристът Димитър Попов (26 юни 1927 г. - 5 декември 2015 г.) е първият български премиер некомунист след 1946 г. Роден е на 26 юни 1927 г. в Кула. Произхожда от стар род

Росен Желязков отговаря на вота: Не давам оставка, защото икономиката расте - БВП нагоре с 3,2%, пети сме в ЕС (Обзор)

Борисов поиска закриване на комисията "Сорос", създадена по настояване на ДПС Правителството няма да подава оставка, защото се справя добре и под негово управление икономиката расте бързо и се справя

>