Протест пред Съдебната палата в Плевен срещу войната по пътищата и за справедливост по делото "Сияна"

25.11.2025 10:41
12-годишната Сияна, която загина в катастрофа

Граждани се събраха пред Съдебната палата в Плевен на протест срещу войната по пътищата и за справедливост по делото за катастрофата, при която на 31 март тази година загина 12-годишната Сияна Попова. 

"Ще подам сигнал до главния прокурор за изчезването на товара на камиона. Говоря от шест месеца за този товар и никой не проявява интерес за това как изчезва и защо изчезва", каза пред журналисти бащата на Сияна Николай Попов. Той допълни, че ще подаде сигнал и за експертизи, изготвени от вещото лице проф. Станимир Карапетков. 

Да подкрепят Николай Попов в Плевен пред съда бяха и родителите на загиналия при катастрофа на пешеходна пътека в София 14-годишен Филип. 

"Ненормално за мен е, че се убиват нашите деца по такъв начин и винаги съм си задавал въпроса защо и кой го позволява. Чл. 28 от Конституцията казва, че всеки има право на живот и посегателството върху човешкия живот се наказва като най-строго престъпление", каза бащата на момчето Красимир Арсов. 

"Правото да убиват на тези хора даваме ние, защото си мълчим. Защото днес тук вместо да сме сто човека, трябва да сме 50 000 и тогава те малко ще се замислят. Другото право им се дава от всички подкупни и непрофесионалисти – разследващи полицаи, експерти, които са или некомпетентни или корумпирани, и накрая прокурорите и съдиите, които много често не си вършат работата, а просто са милостиви към престъпници и наказват близките на жертвите", допълни той.

За кратко протестиращите блокираха кръстовището пред Съдебната палата.

Днешното пето поред съдебно заседание по делото започна. Очаква се да се състои разпит на шестима призовани и явили се свидетели и пет вещи лица, изготвили заключения по различни съдебни експертизи.  

Обвиняем по делото е шофьорът на товарния камион, чието прикачено полуремарке при завой навлиза в насрещната пътна лента и удря лекия автомобил, в който се е возила Сияна. Шофьор на автомобила е бил дядото на детето. Катастрофата стана в участък от пътя Бяла – Ботевград в условията на дъжд, мокър асфалт и неравна пътна настилка, посочват в информация от съда. В резултат на удара е причинена смъртта на Сияна и телесни повреди на нейния дядо. Подсъдимият е с множество нарушения по Закона за движение по пътищата. В момента той е с мярка за неотклонение "задържане под стража", допълват от съда.

 

Други от От страната и света

Профилът на lover boy: Емоционално интелигентен, с поддържана външност

В схемата има и жени, които са по-успешни Емоционално интелигентен, добър психолог, с поддържана външност, скъпи дрехи, телефони и коли, любопитен и пътуващ по света

Мария Габриел единодушно бе избрана за председател на ЕНП жени

Мария Габриел единодушно бе избрана за председател на ЕНП жени, обявиха с гордост от ГЕРБ. Ето какво написаха от партията във фейсбук. "Поредно голямо признание за ГЕРБ и Мария Габриел

Алекс Николов пак най-резултатен, но "Лубе" го закъса

Асът на националния отбор по волейбол Алекс Николов отново бе най-резултатен за "Лубе", но това се случи при загуба в 10-ия кръг на италианския елит. 22-годишният българин и съотборниците му паднаха

Брад Пит (почти) професионален архитект и дизайнер

Холивудската звезда си купи и имение за 12 млн. долара в Холивуд Хилс Актьорът е известен с емблематичните си роли, но малцина знаят, че той има стара и сериозна страст извън киното – интериорния

Протестиращите гръцки фермери свалиха блокадата на Промахон

Протестиращите гръцки фермери са свалили блокадата на граничен пункт Промахон (срещу Кулата) на българо-гръцката граница и товарните камиони вече могат да преминават и в двете посоки

>