Отвориха Дунав мост за леки коли

04.11.2025 21:48
Ремонтът на Дунав мост при Русе Снимка: АПИ

Дунав мост при Русе – Гюргево бе отворен за преминаване на леки и лекотоварни автомобили до 3.5 тона, съобщи областният управител Драгомир Драганов, предаде bTV. Той бе на моста при пускане на движението за колите точно в 20.30 часа тази вечер, което е половин час по-рано от предвиденото и проследи дейностите на терен.

Всички шест трасета на изход от страната в посока Румъния, на които водачите на леки автомобили могат да заплатят таксата за преминаване през съоръжението, са отворени, така че да няма забавяне при преминаване през съоръжението. Към момента от българска страна почти няма изчакващи автомобили да преминат границата. Поради струпването на повече леки автомобили на румънска територия, първо се пускат колите от северната ни съседка насам. От институциите са в готовност да се справят и при увеличаване на трафика.

Колкото до тежкотоварния трафик, камионите се предвижда да бъдат пуснати през Дунав мост утре сутринта в 09.00 часа. За тях също всички 4 трасета на изход от България ще бъдат отворени. Властите са в готовност да съдействат и за сортиране на трафика. При намаляване броя на преминаващите леки автомобили към Румъния и липса на изчакващи такива от българска страна, по предложение на Агенция „Митници" ще се пусне и допълнително пето трасе за камионите с 3 и повече оси. Такава мярка беше приложена и снощи, за да се даде възможност на повече камиони да напуснат страната. Към момента по паркингите в Русе има около 200 камиона.

Същевременно 10 екипа на Областната дирекция на МВР и на Регионална дирекция „Гранична полиция" продължават да са на терен и регулират движението, така че да не се стигне до блокиране на ключови пътища в Русенско. Също така камионите над 3.5 тона предстои да се спират в района между гара Бяла и град Бяла, като е въведен режим за тяхното поетапно пропускане към Русе. Тежкотоварният трафик в момента се спира и на други определени за целта места в региона, а също и в съседните области – Велико Търново, Стара Загора, Ямбол и Хасково. Движението към Русе се регулира и по пътищата, идващи от Варна, Шумен и Силистра.

Други от От страната и света

Почина основателят на "Фантастико" Валери Николов. Милионерът, на чиято визитка пишеше "бакалин" (Обзор)

Беше популярен с това, че превръщаше хобитата си в бизнес Основателят и собственик на “Фантастико” Валери Николов почина на 6 декември вечерта след дълго боледуване, съобщиха от семейството му

Кофи за боклук пламнаха в столичния кв. "Люлин"

Кофи за боклук са се запалили в столичния квартал „Люлин". Това стана ясно от публикации в социалните

ДПС-Ново начало: Призоваваме всички членове и симпатизанти на митинг в защита на държавата

Призоваваме всички членове и симпатизанти на ДПС на митинг в защита на стабилността в държавата. Това съобщиха от пресцентъра на ДПС - Ново начало във фейсбук

Отново търсят мистериозно изчезналия преди 11 г. малайзийски самолет с 239 души на борда (Обзор)

Мисията повежда компанията, която вече 2 пъти без успех издирва боинга Усилията за разгадаването на една от най-големите авиационни мистерии в света, а именно каква е била съдбата на изчезналия преди

Спряно е делото за смъртта на 14-годишния, паднал от блок след пушене на вейп

Почти година след смъртта на 14-годишния Валентин от Плевен, който падна от седмия етаж след употребата на вейп с наркотици, наказани няма. Делото е приключило без подсъдими лица

>