Двама от Ихтиманско обвинени - единият пребил жена си, другия баща си

03.11.2025 17:18
Съд Снимка: pixabay

Под ръководството на Районна прокуратура – Самоков се водят действия по разследване по новообразувани досъдебни производства за престъпления, извършени при условията на домашно насилие.

49-годишният Е.Г. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 01.11.2025 г. в дом в гр. Ихтиман упражнил физическо насилие спрямо жена, с която е бил във фактическо съпружеско съжителство, съобщават от Прокуратурата.

В резултат на нанесените от него удари с ръка в областта на главата и лицето на пострадалата са били причинени травматични увреждания – хематоми, синини, рана, оток.

Спрямо обвиняемия Е.Г. е взета мярка за процесуална принуда „гаранция в пари" в размер на 500 лева.

По друго досъдебно производство обвиняемият М.Т., на 50 години, на 31.10.2025 г. в къща в с. Костадинкино, община Ихтиман, нанесъл телесна повреда на баща си – 83-годишния К.Т.

В същия имот М.Т. незаконно държал високорискови наркотични вещества – канабис и кетамин.

По делото е извършено претърсване и изземване, направена е химическа експертна справка, приложен е документ за оказана спешна медицинска помощ.

Обвиняемият М.Т. е осъждан, изтърпявал е наказания „лишаване от свобода", има множество криминалистични регистрации.

По искане на Районна прокуратура – Самоков съдът взе мярка за неотклонение „задържане под стража" спрямо лицето.

Наказателните производства продължават под надзора на прокуратурата.

Други от От страната и света

Мъж задигна кола от Паничерево, изостави я и строши прозорец на параклис на гробище

Районната прокуратура в Стара Загора задържа 50-годишен мъж за кражба на автомобил и за повреждане на параклис в гробищния парк в град Николаево. Инцидентът е станал в нощта срещу 13 януари

Държавата предлага разсрочване на дължимата сума за концесия на софийското летище

Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията в оставка Гроздан Караджов заяви, че държавата е изпратила писма до „СОФ Кънект" с искане за пълно изпълнение на задълженията по концесионния

Първата марка за 2026 г. е за еврото и струва 1 евро

Валидираха я вицепремиерът Гроздан Караджов, финансовият министър Теменужка Петкова и художникът доц. Ненко Атанасов Първата българска пощенска марка за годината е за еврото и първата с номинал евро

Трамвай блъсна дете в столицата (Видео)

Трамвай удари 11-годишно дете на кръстовище между улиците "Пиротска" и "Опълченска", съобщиха от СДВР. То е транспортирано в "Пирогов" с оплаквания от болки в главата и охлузвания в областта на

ГДБОП арестува русенец, разпространявал порно с непълнолетни

Установени в иззетите устройства са файлове с лица, ненавършили 18 години Служители на ГДБОП установиха и задържаха мъж за притежание и многократно разпространение на порнографски материали

>