Кметът на столичния район "Изгрев": Школата на Мариан Бачев незаконно се помещава в читалището

30.10.2025 07:34
Делян Георгиев КАДЪР: Фейсбук/Личен профил

"Първо проверихме дали всичко е наред с децата. Няма никакъв проблем. Втората част от проверката беше административна. Школата от 10 години незаконно се помещава в читалището. За да бъде подписан договор с читалище "Николай Хайтов" трябва да има решение от настоятелството. Няма такова", това каза пред bTV кметът на район "Изгрев" Делян Георгиев по повод на проверката на детската театрална школа на Мариан Бачев.

След като той пое поста на министър на културата, школата се ръководи от съпругата му. Договорът през 2015 г. първоначално е сключен за 1 година и после е добавен анекс. До 2018 г. наемът е бил 100 лева, след това е увеличен на 200 лева.

"Договорът незабавно трябва да бъде прекратен и да влезе в законовите рамки. Отговорността е на настоятелството, а не на г-н Бачев. Школата работи всяка събота от 10 до 17 часа. В момента проверяваме и другите школи", каза още Делян Георгиев.

Той каза също, че е получил нотариална покана от Мариан Бачев в рамките на три дни да му се извини публично.

"Никъде не съм си позволявал да обиждам министър Бачев, така че няма да се извинявам затова, че си върша работата", заяви кметът и добави: "Читалищата са на подчинение на министъра. Доколко е морално твоята школа да е в читалището, за която ти отговаряш? В декларацията пише, че той е председател на управителния съвет".

Актьорът Росен Белов, който е преподавател в школата на Бачев, бе задържан заедно с д-р Станимир Хасърджиев и още двама души заради гей скандала и обвиненията за дрогиране на 20-годишния Георги.

Други от От страната и света

Пиян шофьор блъсна паркирана кола в Балчик

Пиян шофьор е блъснал паркирана кола, съобщават от Областната дирекция на МВР - Добрич. На 9 март, около 16:10 часа е получено съобщение за възникнало пътнотранспортно произшествие с материални щети

Заявления за подвижна избирателна урна и за гласуване по настоящ адрес ще се приемат до 4 април

Във връзка с произвеждане на предстоящите избори за народни представители на 19 април, Община Русе уведомява, че до 4 април /събота/ включително избирателите с трайни увреждания

Назарян връчи удостоверенията на студенти, които през последните месеци бяха законодателни сътрудници в парламента

Председателят на Народното събрание Рая Назарян връчи удостоверенията на студенти, които през последните месеци бяха законодателни сътрудници в парламента

Граничари задържаха на българо-турската граница чужденци с фалшиви документи

Задържан е и чужденец, укрит в автомобил В понеделник на ГКПП Капитан Андреево за влизане в България пристигнал автобус „Мерцедес". Две от пътничките в него представили за проверка френски паспорти

Откриха мъртъв 26-годишен, обявен за издирване

Обявеният за издирване 26-годишен Александър Пенчев от Шумен е открит мъртъв. Към момента няма данни за насилствена смърт. Това съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция (ОД) на МВР

>