БСП даде Киселова, но иска "по-справедлива данъчна система"

26.10.2025 15:32 Павлета Давидова
Атанс Зафиров. Снимка: БСП

БСП официално прие да преотстъпи председателския пост в парламента на коалиционните си партньори. С кратко изявление след края на днешния национален съвет на партията председателят й Атанас Зафиров потвърди, че Наталия Киселова ще бъде оттеглена.

Както "24 часа" първи писа, днес Националният съвет на БСП, както и коалиционните им партньори от левицата официално приеха идеята за ротационно председателство на парламента. По този начин Наталия Киселова, която бе титуляр на поста от 6 декември миналата година, официално ще го сдаде. Решението на пленума днес е взето с почти пълно единодушие - само петима не са били съгласни.

Миналата седмица Зафиров обясни, че евентуална смяна на Киселова не означава, че я жертват. Да не говорим за жертви, такива има на война. Има политически процеси, доколко са контролируеми, е друг въпрос. Не само оставката на Киселова, на дневен ред са оставките на всички участници от БСП-ОЛ в съвместното управление. Но няма да позволим да бъде принизяван резултатът от нашата работа и усилията, които нашите министри полагат в едни от най-трудните ресори", заяви председателят на БСП, който е и вицепремиер в кабинета "Желязков".

В обсъждането на бюджета за 2026 г. ще настояваме за ръст на доходите на всички трудови хора, запазване на швейцарското правило (за актуализация на пенсиите - б.р.) и подкрепа за младите семейства и деца, заяви Зафиров. Той добави още, че ще поставят пред коалиционните партньори и "вижането си за по-справедлива данъчна система".

Други от От страната и света

ИТН: За останалите 3 кандидат-премиерки може да има приказки и съмнения, но не са тяснопартийни

За останалите 3 кандидатки, които казаха "Да" за служебен премиер- Мария Филипова, Маргарита Николова и Силвия Къдрева, може да има "приказки и съмнения"

Над 10 години двойката от Свищов заснемала и продавала кадри с изтезания над животни

Сред жертвите на садистичната двойка са стотици пиленца, риби, морски свинчета, прасета, зайци, котки, кучета, и др. Българката във видеата била легенда в групите в тъмната мрежа с порнографски

Христина Лулчева встъпи в длъжност като окръжен прокурор на София

Христина Лулчева встъпи в длъжност като окръжен прокурор на Окръжна прокуратура-София в присъствието на и.ф. главeн прокурор Борислав Сарафов и заместник главния прокурор Ваня Стефанова

Има ад на Земята - окачват опозиционери като "мъртви риби" в затвор за мъчения на Мадуро

Надзиратели изнасилвали задържани с оръжия, други загубили зрение  - удряли ги с ток в окото От “едно от най-изящните творения, които умът на архитект е създавал някога” до “ад на Земята” - това е

Вдигат заплатата с 5 % на изпълнителния директор на НАП

Със свое решение правителството индексира с 5% основната месечна заплата на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите. Това съобщиха от правителствената информационна служба

>