59 пожара за загасени за денонощието, един човек е загинал

26.10.2025 09:06
Пожар СНИМКА: Архив

През изминалото денонощие екипите на пожарната са реагирали на 90 сигнала за произшествия, ликвидирани са общо 59 пожара, съобщават на интернет страницата си от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН), пише БТА. При пожарите е загинал един човек.

Преки материални щети са причинили 11 пожара, от които: пет в жилищни сгради;, един - в промишлени сгради, два - в транспортни средства, един в селското стопанство, един - в съоръжения на открито.

Без нанесени материални щети са възникнали 48 пожара, от които девет - в сухи треви, горска постеля и храсти, 35 - в отпадъци и др.

Извършени са 24 спасителни дейности и помощни операции.

На телефонната линия са били подадени и седем лъжливи повиквания, съобщиха ГДПБЗН.

На 24 октомври в 1:45 часа в РДПБЗН-Плевен е съобщено за пожар в къща в града. Произшествието е ликвидирано с два пожарни автомобила и шестима пожарникари. Загинала е жена на 58 години.

Други от От страната и света

Маймунките в Софийския зоопарк ще получат боядисани яйца за Великден

На днешния празник Великден приматите в Софийския зоопарк ще получат боядисани великденски яйца от своите гледачи в 13:00 ч., съобщиха от зоологическата градина във Фейсбук

19 съветници на служебния кабинет подадоха декларации за несъвместимост

Общо 19 членове на политическите кабинети на служебния премиер Андрей Гюров и вицепремиерите Андрей Янкулов и Мария Недина са подали задължителните по закон декларации за несъвместимост

В Добрич приготвиха хранителни пакети за Великден

На Велики четвъртък в eтнографския комплекс „Стария Добрич" в Добрич се проведоха две творчески работилници с благотворителна кауза под наслов "Да споделим празника с хора в нужда"

Рядка комета ще бъде видима за първи път от 170 000 години

Кометата C/2025 R3 (Pan-STARRS) ще премине през вътрешната част на Слънчевата система за първи път от праисторически времена, давайки на хората рядък шанс да видят това небесно тяло

Дарители осигуриха празнична трапеза за бездомни в Добрич на Великден

"На Великден на празничната трапеза в общинския приют за бездомни лица в Добрич и за обяд, и за вечеря ще има скара – кюфте, кебапче, наденичка, с гарнитура – зеле, домати и краставици

>