Правомощията на подуправителя на Здравната каса Момчил Мавров ограничени

16.10.2025 13:12
Проф. Момчил Мавров
Доц. Петко Стефановски

Дълги години пловдивчанинът бе зам.-шеф на УМБАЛ "Св. Георги" и минава за ключов фактор в здравеопазването

Правомощията на подуправителя на НЗОК проф. Момчил Мавров са ограничени от 14 октомври 2025 г. във връзка с проверка на дейността на всички структури на касата, става ясно от съобщения на институцията. Мавров бе дългогодишен зам.-директор на УМБАЛ "Св. Георги" и минава за един от ключовите фактори в пловдивското здравеопазване. 

„Управителят доц. Петко Стефановски започва и проверка на дейността на всички дирекции и административни структури в НЗОК. Тя е комплексна и ще обхване както минал период, така и функционирането на институцията от началото на мандата на настоящия управител. За да бъде проверката максимално безпристрастна и обективна, правомощията на проф. Момчил Мавров, подуправител на НЗОК, са ограничени, тъй като той е заемал поста вр. и. д. управител на НЗОК в периода 17.04.- 04.10.2024 г. вкл.", пише в съобщението на НЗОК.

"При избора си за управител на Националната здравноосигурителна каса доц. Петко Стефановски пое ангажимент да ръководи институцията прозрачно. В изпълнение на това той представи публично на заседание на Комисията по здравеопазването в Народното събрание резултатите от съвместните проверки на 42 лечебни заведения за болнична медицинска помощ в страната. Направи и конкретни предложения за подобряване контролната дейност на НЗОК, вкл. чрез законови и подзаконови нормативни промени", припомнят от касата.

Други от Докторе кажи

Здравният министър: Националната детска болница може да е факт през 2030 г.

Реалистичният срок за откриване на Националната детска болница е 2030 година. Това обяви служебният министър на здравеопазването доц. Михаил Околийски пред NOVA

Проф. Кантарджиев: Ваксините са причина сега човечеството да не е 2 млрд., а 7,5 млрд. души

Ваксините са една от причините сега човечеството да не е 2 млрд., а да е 7,5 млрд. души. Това заяви пред БНР проф. Тодор Кантарджиев, бивш директор на Националния център по заразни и паразитни

Михаил Околийски откри първия строук център в България

Първият изцяло завършен строук център в България беше открит в УМБАЛ „Света Анна" в София. Той е един от шестте високотехнологични звена за интервенционална диагностика и ендоваскуларно лечение на

Нови случаи на заразени с морбили са регистрирани в областите Враца и Плевен

Нови седем случая на заразени с морбили са регистрирани в областите Враца и Плевен. Това съобщават на сайта си от Министерството на здравеопазването (МЗ)

Д-р Брънзалов: Трудът и саможертвите на лекарите поддържат здравната система на България

Благодарение на труда, здравето и саможертвите, които правят ежедневно работещите в системата на здравеопазването - тя съществува. Това заяви в ефира на "Денят започва" по БНТ д-р Николай Брънзалов

>