5-ма задържани в с.Огняново по подозрение за купуване на гласове

12.10.2025 15:15 Диана Варникова
В пазарджишкото село Огняново бяха задържани 5-ма заподозрени, че купуват гласове

Сигнал за евентуално купуване на гласове е подаден днес на телефон 112 за село Огняново. На място незабавно са изпратени екипи на жандармерията и на Областната дирекция на МВР – Пазарджик, съобщи Мирослав Стоянов, говорител на полицията в областния град.

По първоначална информация, сигналът е бил за два леки автомобила с пловдивска и старозагорска регистрация, които са спрели целенасочено в центъра на селото с цел купуване на гласове. Полицейските служители са извършили проверка на превозните средства и личен обиск на трима души, намиращи се в тях.

В хода на последвалите действия са задържани още две лица, за които има данни, че може да са съпричастни към случая. В момента се установява тяхната самоличност, а работата по случая продължава.

Общо 15 сигнала за нарушаване на изборното законодателство са постъпили в ОИК-Пазарджик до този час. Главно става въпрос за опити за незаконна агитация в изборния ден. Някъде са слагани отметки пред имена на конкретни кандидати за общински съветници на информационните табла пред входовете на СИК-овете, предимно в селата.

ОИК-Пазарджик е реагирал на всеки постъпил сигнал и към момента проблемите са отстранени. Всички СИК работят нормално, след като в някои се наложи замяна на членове, след неявяване на други.

От Избирателната комисия потвърдиха, че имат готовност да пренасочват сигнали и жалби по компетентност към полиция и прокуратура.

Други от Регион

Голямо свлачище затвори прохода Троян-Кърнаре

Проходът Троян-Кърнаре е затворен временно, съобщиха от полицията.  Причината за ограничението е свличане на голямо количество земна и скална маса на няколко километра след Кърнаре, в посока върха

Осъдиха мъж от Войводиново, насочил пистолет срещу полицаи с думите "Ще ви избия всичките!"

В дома му бил открит цял боен арсенал Пенсионер от Войводиново, насочил оръжие срещу полицаи, призна вината си и договори условна присъда. На 31 май т. г

Спипан да шофира с 0,51 промила в Садово влиза в затвора, хващан е с алкохол и преди

Преди 5 години бил с над 1,2 на хиляда Водач, засечен в Садово да шофира само с една стотна над границата от 0,5 промила за алкохол - с 0,51, влиза в затвора за 4 месеца и ще трябва да плати глоба

Разчистиха свлачището на пътя Асеновград - Смолян

Свлачището на пътя между Асеновград и Смолян е разчистено и движението се нормализира, съобщават от МВР. Трафикът сутринта беше тежък, след като земни маси се свлякоха на платното в района на третия

Свлачище спъва трафика на пътя Асеновград - Смолян край Бачково

Наводнени са и две кръстовища на бул. "Александър Стамболийски" в Пловдив Свлачище, активирало се заради продължителния дъжд, затруднява движението в района на третия тунел на пътя Асеновград-Смолян

>