Деница Сачева: В този си вид затворът за клевета няма да мине през пленарната зала

10.10.2025 08:55
Деница Сачева

В ГЕРБ никога не сме позволили журналистиката да бъде определяна като престъпление. Текстовете , предвиждащи затвор за разгласяването на лична информация в медиите, трябва да бъдат преработени, но това не отменя изискването за граници за етиката - отнася се не само за медиите. В този си вид проектозаконът няма да мине в пленарна зала. Но за момента защитите на личното пространство не са достатъчни. Не отричаме, че има такъв проблем. Това заяви по Би Ти Ви зам.-шефката на ПГ на ГЕРБ Деница Сачева.

Кой може да е виновен за поредната криза в София, ако не може да си върши работата и да осигури на хората вода, парно и да няма боклук по улиците? Ако това е един и същ човек, който да е виновен, ако не кметът, каза Сачева по повод проблема с отпадъците в столицата.

Тя подчерта, че Терзиев е пуснал поръчка до Агенцията за обществени поръчки на 26 март, а договорът е изтичал на 10 април. Очевидно не е направено необходимото, трябвало е да се действа поне 6 месеца по-рано.

Кметът ми прилича на човек, който още се лута между пиара и действителността, каза Сачева. Според нея Терзиев не се е постарал дори да сложи една тениска и дънки и да помогне на доброволците в чистенето на отпадъците. Той не отговори на подадената ръка, а ако се страхува от подвижни пясъци, да не претендира, че може да ходи по вода, заяви Сачева.

По повод случая със запалените камиони за боклук на турска фирма Сачева отговори, че не е работа на политиците да коментират криминални разследвания.

"За политиката - трябва да е ясно, че абсолютни мнозинства вече трудно ще има. Ние понасяме щети, защото непрекъснато търсим баланс в управлението", категорична бе Сачева.

Като политици сме задължени да защитим националния интерес в случая с продежбата на "Лукойл". За коментарите на Асен Василев - той може да каже много за "Лукойл", както и обратното, коментира зам.-шефът на ПГ.

Други от От страната и света

Нейнски: Напрежението САЩ-Европа заради Иран е от липса на консултации със съюзниците

Основната причина за ескалацията на напрежението между САЩ и Европа във връзка с войната срещу Иран е липсата на предварителни консултации между САЩ, Израел и техните съюзници

Бербатов за случая с пистолета в колата: Животът ми удари шамар, за да ме събуди

"Абсолютно е недопустима да направя такава грешна преценка на ситуацията, особено когато имам стаж и опит в тези неща. Животът е такъв, че те поставя в ситуации, в които или ще ти удари шамар

Покер с Марко Тотев, сватбата на Иванка Ботева - как Самоводската чаршия отесня за празника (снимки)

Самоводската чаршия във Велико Търново се превърна в истинска сензация на празника на Старата столица  с уникален интерактивен спектакъл, в който можеха да се срещнат велики личности от Възраждането

Топерген от Мексико завъртя главата на невярващата в любовта Ема Уотсън

35-годишната актриса e на седмото небе, снимана бе да се целува с техпредприемача Гонсало Хевия Байерес Само преди три години актрисата Ема Уотсън твърдеше

Вижте ситуацията по пътищата на страната в момента

Информация за състоянието на републиканските пътища към 17:30 часа на 22.03.2026 г. I. МЕТЕОРОЛОГИЧНА ОБСТАНОВКА: Температурите са в интервала от -1°С до +16°С. Времето над страната е облачно

>