Два градски рейса се сблъскаха зрелищно в Пловдив, пътничка и шофьорът са откарани за прегледи (допълнена, снимки)

01.10.2025 09:37 24 часа Пловдив онлайн
Два градски автобуса по линия № 4 се удариха тази сутрин на една от последните спирки в пловдивския район "Тракия"
Щетите са само материални по автобусите, твърди привозвачът.
На единия шофьор на автобус му прилошало и се ударил в другия рейс.

На единия от водачите му прилошало и се ударил в другия автобус

Два градски автобуса по линия № 4 се удариха тази сутрин на една от последните спирки в пловдивския район "Тракия" и щетите по тях са големи. Причината е, че на единия от водачите му прилошава и губи контрол, удряйки се в другото превозно средство, обясни пред "24 часа" Татяна Златанова от фирма "Меритранс".

Инцидентът e станал зад комплекса "Томов плаза". 

"Няма потърпевши, няма пострадали, защото в рейсовете не е имало пътници. Няма как да се предвиди, че на единият водач ще му стане лошо", допълни тя. Златанова категорично отрече информациите, че има пострадали с травми.

"Няма такава драма", заяви тя. Единствено имало материални щети по автобусите, но това е поправимо, посочи още превозвачът.

От полицията обаче допълниха, че при удара са пострадали 54–годишният водач и пътничка от втория автобус, които са откарани за прегледи. При инцидента е бил ударен и паркиран автомобил.

Нямало данни за употреба на алкохол от страна на водачите.

Не е тайна, че мнозина от водачите на градски автобуси са в напреднала възраст, тъй като все по–рядко се намират млади кандидати за тази работа.

Други от От Пловдив

STEM център с шест стаи изградиха в спортното училище "Васил Левски" в Пловдив (Снимки)

Проект е на стойност 185 904 евро STEM среда с шест високотехнологични класни стаи по български език и литература, английски език, история и цивилизации, изобразително изкуство

Костадин Димитров: Отнех правомощията на кмета на район "Северен" за строежа до река Марица

Отнех правомощията на кмета на район "Северен" Венцеслава Любенова за строежа върху дигата на река Марица. Това потвърди пред "24 часа" градоначалникът Костадин Димитров

Купуват електрически автомобили за районните кметства в Пловдив

Ще се използват за различни дейности - от ремонти до доставка на храна Община Пловдив ще закупи шест електрически автомобила, предназначени за нуждите на районните кметства в града

Подсъдимият за смъртта на Недялко в Пловдив си ремонтирал колата след удара, ще издирва майстора

Окръжният съд даде възможност на Иван Иванов да открие монтьора и да го доведе, за да бъде разпитан Това не е човешко, промълви майката на загиналия моторист и излезе от залата щом научи

Алпинист почина, докато виси на сграда в Пловдив

Алпинист почина, докато е бил на фасадата на сграда на бул. "Източен" 13 в Пловдив. Инцидентът е станал вчера около 19 часа, потвърдиха пред "24 часа" от Инспекцията по труда

>