Обзавеждат новия корпус към ОУ "Яне Сандански" в Пловдив

29.09.2025 09:33 Мая Вакрилова
Новият корпус към ОУ "Яне Сандански" Снимка: Мая Вакрилова
Ремонтни дейности текат в ОУ "Яне Сандански" Снимка: Мая Вакрилова

Строителните дейности на пристройката на ул. "Кичево" са към своя край

Започва обзавеждането на новия корпус към ОУ "Яне Сандански". Това става ясно от обявената от община Пловдив обществена поръчка за доставка и монтаж на мебели за пристройката към училището.

Новият корпус ще разполага с 288 броя ученически столове и 12 броя учителски. Също така ще има нови бюра, закачалки, шкафове за дрехи и учебници и 48 броя секции за книги.

Прогнозната стойност на поръчката е 108 166,67 без ДДС, а документи за участие в конкурса се подават до 27 октомври т.г.

Новият корпус на ул. "Кичево" към ОУ "Яне Сандански" започна да се строи ноември м.г. и в него ще има 12 нови класни стаи, за да може всички ученици да преминат на едносменен режим. Към момента строителните дейности са към своя финал. Заедно с него ремонт започна и във физкултурния салон на учебното заведение. Там също строителите вече приключват.

Обновяването на основната сграда започна лятото и се очаква ремонтните дейности да приключат до края на октомври, а учениците бяха разпределени в различни сгради.

Проектът за новия корпус и физкултурния салон е на обща стойност от 3,3 млн. лв., а обновлението на основната сграда струва около 5 милиона.

Други от От Пловдив

Пловдив изпреварва страната по ръст на сделките, нов тип купувачи движат пазара

На фона на силен ръст на сделките и промяна в търсенето, Iconica ще представи проекта си по време на „Ден на отворените врати“ на 28 март Имотният пазар в Пловдив се развива с по-бързи темпове от

Променят движението в Пловдив заради мотошествие на Първа пролет

Временна организация на движението се въвежда в Пловдив заради традиционното мотошествие за Първа пролет. С него се открива мотосезонът. От областната дирекция на МВР са предвидени полицейски патрули

Новият зам.-областен на Пловдив Димитър Згуров моли за отпуск като контрольор на Психодиспансера

Иска да запази заплатата в общинското здравно заведение, ако след изборите не остане в областната управа, коментират съветници Договорът му обаче ще бъде прекратен и ще се проведе конкурс за

Седмокласничка се самоуби в Пловдив

Направена е вътрешна проверка в училището на детето, няма данни да е било тормозено Ученичка в 7 клас на Математическа гимназия "Академик Кирил Попов" в Пловдив е сложила край на живота си

Кола блъсна пешеходец до детска градина в Кючука

Пешеходец е пострадал при пътен инцидент в пловдивския квартал "Кючук Париж", информират от МВР.  Произшествието е станало около 15 ч. днес в западната част на бул

>