Кирил Петков и Лена Бориславова влизат в Националния съвет на "Промяната"

28.09.2025 18:21 Елица Чупарова
Кирил Петков, Асен Василев и Николай Денков на конгреса на ПП. СНИМКА: Николай Литов

Бившият съпредседател на "Продължаваме промяната" Кирил Петков и юристката Лена Бориславова бяха избрани за членове на новия Национален съвет на ПП.

И двамата вече не са част от тясното ръководство на партията- Изпълнителният съвет, който също бе преизбран на общото събрание, което се проведе този уикенд в София. 

Петков се отказа от лидерството на "Промяната" след корупционния скандал, който се завихри в София в края на юни. Тогава той подаде оставка и като депутат. Бориславова пък сама избра да остане извън ръководния орган на партията. Тя дори не присъства на конгреса, което отново породи слухове за конфликт между нея и Асен Василев, който в неделя бе преизбран единодушно от делегатите за лидер на ПП.

Според слуховете отношенията между Бориславова, която винаги е била сред най-близките съветници на Кирил Петков, и бившия финансов министър били обтегнати, като се заговори, че той дори бил заплашил да я изключи от партията. 

Отсъствието си от конгреса Бориславова обясни с участието си в обучение на женската организация на АЛДЕ, в която ПП членува.

Освен Петков и Бориславова, в изпълнителният съвет вече не участват евродепутатите Никола Минчев и Христо Петров (Ицо Хазарта), както и кметът на Пазарджик Петър Куленски. Общото събрание на "Промяната" избра и нов консултативен съвет. Бе създаден и нов орган: етична комисия, която да следи за спазване на устава на партията.

Други от От страната и света

Над 20% от електричеството в Европа е от вятърна енергия през изминалото денонощие

Делът на електроенергията от вятърни централи в Европа през изминалите 24 часа е 22,6 на сто, сочат данни от днешния бюлетин на платформата WindEurope Power Numbers

Калоян Паргов: Тежко му на този, който бъде избран за лидер на БСП

БСП е изправена пред „скок на дължина от място", а не със засилка – така Калоян Паргов описа ситуацията преди предстоящия Конгрес на партията. Заместник-председателят на социалистите потвърди

Цветанка Андреева: Интервюто на Румен Радев бе типичен разказ на автократите

Станахме свидетели как демокрацията е лоша. Типичен разказ на автократите. Така пред Би Ти Ви политоложката Цветанка Андреева коментира интервюто на бившия президент Румен Радев

Почистени и опесъчени са пътищата около Кюстендил

Проходими при зимни условия са пътищата в Кюстендилско и няма въведени ограничения за движение, ъобщиха от Областното пътно управление в Кюстендил. Между два и осем сантиметра е новата снежна

Атанас Атанасов, БСП: Ще издигнем кандидатурата на Йотова за президент

"БСП да попада под общ знаменател, говорейки за мафия и олигархия, е цинично." Това заяви пред БНР Атанас Атанасов, депутат от БСП. Нито министрите на БСП

>