ПП-ДБ и "ДПС - Ново начало" в лют спор кой блокира центъра на София с полиция

18.09.2025 12:20 Весела Бачева
Йордан Цонев и Надежда Йорданова бяха сред основните участници в спора кой е блокирал центъра на София сутринта.

Кой блокира центъра на София с полиция? Около този въпрос заспориха люто депутатите на ПП-ДБ и "ДПС - Ново начало" в пленарната зала, след като сутринта периметърът около парламента беше затворен и почернял от служители на МВР.

Действително обстановката около сградата на Народното събрание сутринта беше странна и не стана ясно какво точно е наложило спирането на движението по булевардите "Дондуков" и "Цар Освободител" преди началото на заседанието. Едни решиха, че е заради протеста на "Продължаваме промяната" пред служебен вход на парламента. Те се бяха събрали там, за да посрещнат лидера на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски, който всяка сутрин влиза то там с колата си. Но там се бяха събрали само 10-20 души, сред които и депутати от ПП. Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов реши, че е опит да се блокира протеста на партията му срещу правителството, но той е обявен за следобедните часове, за да е около вота на недоверие. Той ще се гласува в 17,45 часа. Трети решиха, че е за да се пази пристигащия Пеевски, срещу когото протестираха ПП.

"Мирният протест не пречи на гражданите да живеят нормално и да извършват задълженията си. От 2013 г. вашият протест винаги пречи на другите граждани. Аз мога да го кажа, защото съм протестирал от 1990 г., бил съм от другата страна пред парламента, бил съм 1996-1997 г. пред парламента. А вие от 2013 г. пречите на българските граждани да живеят нормално, особено на софиянци. Какъв протест е това? Соросоиден. Затова президентът Тръмп ги съди в щатите", каза Йордан Цонев. Той обясни, че полицията е блокирала центъра, защото е спазвала наредбите и законите, и попита защо "Промяната" не са протестирали пред съдебната палата за свободата на варненския кмет, а пред Народното събрание. Обвини ги, че са попречили на хората да идат на работа и да заведат децата си на училище и детска градина.

"Това, което пречи на нормалния живот на българските граждани в София и правото им свободно да се придвижват, е това, че вашият председател има неистово желание да влиза тайно в сградата на Народното събрание през служебния вход. Ами нека да използва всички други входове и тогава няма да имаме този проблем. Да се движи свободно без охрана по улиците", отговори му Надежда Йорданова.

Станислав Анастасов от "Новото начало" също се включи, който зачете обидни коментари срещу ПП-ДБ от социалните мрежи и попита защо Лена Бориславова също паркира на служебния вход на парламента. Също обяви, че Чарли Кърк в САЩ е бил убит от присъдружни организации на ПП-ДБ. Той обвини Васил Пандов от ПП-ДБ, че е излъгал за смъртта на полицая пред парламента. Пандов разказа, че е бил свидетел и е видял, че линейката се е забавила с 15 минути.

Очаквайте подробности!

Други от От страната и света

650 000 го искаха за президент, днес Волен Сидеров сам и безпомощен в парка

Бе "златен пръст" на кабинета "Орешарски" и в коалицията зад "Борисов 3". После попадаше в новините с буйства и дела за хулиганство срещу него, сега иска да е ментор на млади лидери 649 387

Рязане на разходи и нов дълг пред юни, за да има пенсии и заплати (Обзор)

Гълъб Донев обяви новините за бюджета, Радев влиза на "Дондуков" чак за мандата Йотова: Думата "фалит" бе на масата, служебният кабинет донякъде се справи

Заради клетвата на кабинета стартът на "Джирото" без министри? (Графики)

Стартът на най-голямото международно спортно събитие, което ще се проведе в България през тази година - колоездачната обиколка на Италия, вероятно може ще мине без участие на министри

Кристалина Георгиева: Може да се изправим пред много по-лош сценарий ако войната в Иран продължи

Ръководителят на Международен валутен фонд Кристалина Георгиево предупреди в понеделник, че инфлацията вече започва да се ускорява и че световната икономика може да се изправи пред „много по-лош

Слави Василев: Кабинетът на ПБ е готов, сменяме особения управител на "Лукойл"

"Уверявам ви, че кабинета като го видите, ще разберете защо ПБ е тази партия, която е спечелила с толкова много", категоричен е зам.-председателят на ПГ на "Прогресивна България" Слави Василев

>