Димитър Ганев: Петият вот на недоверие ще последва съдбата на предходните

15.09.2025 17:52
Димитър Ганев КАДЪР: NOVA NEWS

Петият вот на недоверие ще последва съдбата на предходните. Той обаче е различен, тъй като предишните бяха по-скоро в услуга на управляващите, а този ще събере най-широка подкрепа. Две напълно непримирими опозиции – ПП-ДБ и „Възраждане" - ще гласуват като един блок. Това каза политологът Димитър Ганев пред NOVA NEWS.

Той посочи, че към момента има две опозиции и два протеста, които „по никакъв начин не могат да си говорят". Ганев допълни, че ПП-ДБ подкрепят правителството по отношение на еврото, но „Възраждане" не.

Костадин Костадинов нарича варненския кмет корумпиран, очевидно не може да се очаква „Възраждане" да отидат на протеста срещу ареста на Благомир Коцев", допълни той.

Политологът смята, че няма как да се създаде единен фронт в опозицията, тъй като при нея отделните формации имат идеологически различия.

Димитър Ганев обясни, че има сериозна дистанция между ПП-ДБ и Румен Радев. И допълни, че „Възраждане" гледа „с ревност" към президента, тъй като с искането за референдум за еврото, „той стъпва в електоралното им поле".

Ганев посочи, че ГЕРБ си дава сметка, че на президентските избори не печели най-голямата партия. „Борисов иска да избегне на втория тур да има електорален съюз на няколко формации, които да победят", допълни той.

Други от От страната и света

Отстраниха от жп линията катастрофиралия край Трявна локомотив

Локомотивът от железопътния инцидент вчера край спирка Стайновци, община Трявна, е отстранен от линията, а работници извършват реконструкция на железния път

Живи цветя, дървета и пеперуди усмихнаха търновци на Цветница

На Цветница старата столица се превърна в  градина под небето.  Артисти на дефилираха на кокили по главната улица, предрешени като живи цветя, пеперуди и вековни дървена

Кръводарителска акция на ВМА събра десетки доброволци на Цветница

В светлия ден на Цветница – празник на вярата и надеждата, десетки хора избраха да превърнат празника в истински акт на доброта. Общо 38 души прекрачиха прага на храма „Рождество Христово" в ж.к

Заловиха в Залцбург българи - крадци на гуми

Полицията в Залцбург залови двама крадци на гуми, откраднали вероятно стотици гуми за леки коли, предаде австрийската новинарска агенция АПА. В петък вечер двамата българи – на 45 и 48 години –

ДАНС променя правилата, ако агенти откажат тест за наркотици и алкохол

След като ДАНС въведе задължително провеждане на организирани пешеходни походи всеки месец по един цял работен ден за държавните си служители, агенцията е на път да промени и правилата за наказания

>