Тръмп: Арестуван е заподозреният за убийството на Чарли Кърк, негов близък го предал (Видео)

12.09.2025 15:57
Доналд Тръмп КАДЪР: Екс/@FoxNews

Заподозреният за убийството на Чарли Кърк е задържан. Това съобщи президентът на САЩ Доналд Тръмп в интервю за "Фокс Нюз". 31-годишният Кърк беше застрелян във врата по време на събитие в университета "Юта Вали" на 10 септември.

На въпрос дали има някакви новини по случая с убиеца на Чарли Кърк Тръмп отговаря: "Мисля, че с голяма сигурност можем да кажем, че той е в ареста".  

"Някой много близък до заподозрения го е предал", посочва още американският президент и допълни, че предполагаемият убиец е бил задържан преди броени минути.

"Това беше министър, който се занимаваше с правоприлагането. Негов добър приятел е висш служител в Федералната служба за съдебна охрана и те се заеха със случая", каза Тръмп, като намекна, че бащата на заподозрения му е казал, че е време да се предадат. 

"Местните власти се справиха чудесно, всички работиха заедно, всичко се нареди. Започнахме търсенето му с клип, в който той изглеждаше като мравка, което беше почти безполезно. Просто видяхме, че има някой там горе. Кърк беше прекрасен човек и не заслужаваше това", казва Тръмп, цитиран от Би Би Си. 

Президентът на САЩ се надява убиецът на Кърк да получи смъртно наказание. Сподели, че Кърк е бил като син за него.       

Беше брилянтен човек, който ми помогна с ТикТок", казва още Тръмп в интервюто си и добавя, че републиканците обикновено никога не печелят младите избиратели.

„Никога не съм виждал младите хора да се събират около един човек, както направиха с Чарли", казва американският президент и споделя, че не е искал гледа видеото от стрелбата, защото не е искал да запомни Кърк по този начин.

Нито ФБР, нито Министерството на обществената безопасност на Юта са потвърдили информацията от изявлението на Тръмп.

                                                                                                                             

Други от От страната и света

Реклами с лица от листите смутиха СЕМ, ЦИК не вижда проблем (Обзор)

Ако постъпи официална жалба, комисията ще се произнесе Преди години замразиха сериал с Ламбо, докато беше кандидат Владимир Николов обяви, че рекламите с него ще бъдат свалени по време на

Скъпи торове взривяват цените, може да ни оставят без храна (Обзор)

Фермери настояват за дерогация за акцизи и данъци Има реална опасност от намаляване на производството, предупреждават земеделци Какво се случва на пазара на горива, лекарства

1 млн. евро за Априлското въстание и почин 20.04. да стане национален празник (Обзор)

Просветният министър проф. Сергей Игнатов: Без него нямаше да има 3 март, другите народи почитат кога са започнали борбата за освобождението си, а не датите на международни договори 20 април - денят

Турският енергиен министър: Доставките на газ от Иран не са прекъснати

Турският министър на енергетиката Алпарслан Байрактар заяви, че доставките на газ от Иран към Турция не са прекъснати, с което отрече информацията, че Техеран е спрял доставките на газ към Анкара

Рияд натиска Тръмп да продължи войната, иска да преобрази Близкия изток

Иран се надява на траен мир Иран не се интересува от временно примирие и иска трайна мирна сделка, която да включва гаранции за ненападение от САЩ и Израел, разкри във вторник “Ню Йорк Таймс”

>